Epidemia zabójczo uroczych zombie nadchodzi!

Deadlings to nowa produkcja Artifex Mundi i Nimbi Studios. Ta zręcznościówka już 20 lutego zadebiutuje na Windows 8, Windows 8.1 i Windows Phone 8.

Głównym bohaterem tej historii jest cierpiący na chroniczną samotność Śmierć. Widząc masowe protesty ludzi przeciw szwędającym się wszędzie zombie wpada na genialny pomysł i postanawia działać. Kosiarz opracowuje i uruchamia „Projekt Deadlings”. Usuwa z ulic umarlaków, kupuje fabrykę, w której tworzy laboratorium i rozpoczyna testy na nadgniłych obiektach.

3

Każdy martwy uczestnik projektu musi przejść odpowiednią selekcję, dlatego ośrodek badawczy Śmierci jest pełny zabójczych pułapek i zagadek, które testują umiejętności każdego z nich. Zombie, które znalazły się w laboratorium, różnią się od siebie unikatowymi zdolnościami.

Zadaniem gracza jest tak pokierować każdym z umarlaków, by – wykorzystując ich umiejętności –  przejść ponad 100 faz (poziomów) badań laboratoryjnych. Kluczem do sukcesu jest opanowanie trybów: strategicznego, umożliwiającego zaplanowanie działań i ruchów uroczych zombiaków, oraz zręcznościowego, w którym spostrzegawczość i szybkość reakcji decydują o pomyślnym przebiegu testu. Rezultat eksperymentu jest mierzony przez ilość zebranych mózgów – lepsze wyniki odblokowują specjalne osiągnięcia i nagrody.

20 lutego produkcja pojawi się na Windows 8, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.  Na początku marca przewidziana jest premiera na urządzenia iOS i Android. Pod koniec miesiąca gra pojawi się Steam.