Finaliści IGF z zielonym światłem na Steamie

Firma Valve postanowiła pogratulować i wyróżnić wszystkich 28 finalistów głównego konkursu IGF (Independent Games Festival), którzy zostali ogłoszeniu tydzień temu. W ramach tegorocznej imprezy, Valve zaoferowało swoją pomoc twórcom, udostępniając ich dzieła na platformie Steam Greenlight. Już pierwsi producenci z tej możliwości skorzystali i tak o to do dystrybucji trafiło Incredipede oraz Kentucky Route Zero.

Kentucky Route Zero – jest to tytuł stworzony przez Jake’a Elliotta oraz Tamas’a Kemenczyna. Wcielamy się w rolę dostawcy antycznych mebli i pomagamy mu w wypełnieniu ostatniego zlecenia. Przemierzamy opuszczone rejony w poszukiwaniu przygód i spotykamy garstkę nietuzinkowych postaci.

Incredipede – to gra logiczna o nietypowej istocie Quozzle, która potrafi wytwarzać dodatkowe kończyny w razie potrzeby. Z pomocą tej niezwykłej umiejętności pokonanie każdej nierówności terenu staje się łatwe. Tytuł został stworzony przez Northway Games.

Pamiętajcie również o tym, żeby głosować na swoich faworytów na oficjalnej stronie społeczności Steam Greenlight. Następne partia Greenlight zostanie ogłoszona 15 stycznia, także już jutro wypatrujcie wieści na naszej stronie.