Fran Bow Osiągnęło założony cel

Uroczo-przerażający horror point-and-click Fran Bow właśnie przekroczył 20k $ wsparcia i tym samym uzyskał założony cel w serwisie indiegogo.

Poznajcie Fran. Fran nie ma lekkiego dzieciństwa. Pewnego dnia po powrocie do domu odnalazła swoich rodziców rozczłonkowanych, przerażona więc uciekła razem ze swym kotem – Panem Północ (Mr. Midnight) do lasu. Oszołomiona wydarzeniami straciła całkowicie zmysły i gdy udało jej się wreszcie dojść do siebie okazało się, że przebywa w Oswald Asylum – szpitalu psychiatrycznym dla dzieci. Co gorsza, nigdzie w pobliżu nie było jej kota. Tak zaczyna się historia dziewczynki, która postanawia uciec ze szpitala, odnaleźć swojego zwierzaka i dotrzeć do jedynej rodziny jaka jej pozostała – ciotki Grace.

Gameplay to klasyczny point-and-click, który okazjonalnie zmienia się w arcade’owe mini gierki. Akcja skupiona jest na rozwiązywaniu zagadek, opartych o związek rzeczywistości z chorą wyobraźnią dziewczynki. Grafika jest ręcznie rysowana i prezentuje się niezwykle okazale. Całość historii ma zamknąć się w pięciu rozdziałach, z czego dwa są już niemal ukończone.

Gra powstaje z myślą o maszynach stacjonarnych (PC, Mac, Linux), jednak im więcej kasy wpłynie na konto Killmonday, tym większa szansa portów na inny sprzęt (mowa tu m.in. o Wii U, czy Ouya’i).

Sprawdźcie materiał namawiający do oddania swoich kieszonkowych. Jeśli chcecie wesprzeć projekt, to nie zapomnijcie zajrzeć tu, macie jeszcze 8 dni do końca kampanii.