Franko 2 na wspieram.to

Wspieram.to, czyli nasza polska platforma crowdfundingowa przygotowała dla wszystkich nie lada niespodziankę.

Zapowiadana od czerwca 2013 kampania Franko 2 wystartowała z początkiem nowego roku. Twórcy zapowiadają grę, jaką chcieli zawsze stworzyć.

Za Franko 2 odpowiedzialny jest duet, który stworzył pierwszą część gry.  Tomasz Tomaszek i Mariusz Pawluk, jak sami mówią, byli ograniczani przy tworzeniu Franko The Crazy Revenge.  Teraz, wraz z Przemysławem Nogajem i Aleksandrą Nazdraczew, którzy również pracują nad produkcją, postawili na crowdfunding.

Fabuła nowej odsłony Franko ma miejsce 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Po powrocie ze zmywaka w Anglii bohater ściga  wroga, którego imienia twórcy nie chcą jeszcze ujawniać. Cała gra ma być utrzymana w groteskowym, surrealistycznym świecie i utrzymywać klimat swojej poprzedniczki.

W produkcji gracz ma znaleźć nawiązania do wydarzeń, o których głośno było w Polsce ostatnimi czasy (Basen Narodowy, bijatyka kibiców z meksykańskimi marynarzami) oraz tekstów będących na topie. Twórcy zamierzają złożyć soundtrack z polskich znanych piosenek, muszą jednak poprosić o to wykonawców. Wsparcie ich będzie motywacją, że mają to dla kogo robić!

Aby pomóc Tomkowi, Mariuszowi, Oli i Przemkowi w pracy możecie wesprzeć kampanię Franko 2 na wspieram.to