Futurystyczna MOBA

Developer Orb Interactive wrzucił do jednego kotła League of Legends, Dawn of War, Dystrykt 9, Ghost in the Shell i Appleseed, zamieszał i tak powstała nowa iteracja w gatunku MOBA – .Decimal.

Orb Interactive to zebrani z różnych studiów weterani biznesu gamingowego. Członkowie tego nowo powstałego niezależnego developera maczali palce przy takich tytułach jak Aliens: Colonial Marines, Section 8, czy F.E.A.R. Czy ich nowe dziecko ma szansę zaistnieć jako poważny gracz na rynku? Potencjał na pewno jest.

Orb Int. Nie chcieli by ich nowe dziecko stało się kalką będących już na rynku gier MOBA, zawierające jedynie nowe skiny dostosowane do futurystycznej otoczki, postanowili więc urozmaicić nieco rozgrywkę. W .Decimal nie poprowadzimy jednego „bohatera” lecz skromny oddział składający się z dowódcy oraz 3 dronów. Co ciekawe, drony, które stanowią odpowiednik zdolności bohatera, będzie można rozwijać i specjalizować podczas rozgrywki, i tak np. standardowego robota zamienimy na medyka. Ale to nie koniec atrakcji, w grze istnieć będzie możliwość wezwania wielkiego mecha, za którego sterami zasiądzie nasz dowódca.

decimal-4

Mapy, na których przyjdzie nam rozgrywać mecze są ustylizowane na tereny zurbanizowane i przemysłowe. Bohaterowie i ich osprzęt to sci-fi przypominający designem twórczość Masamune Shirow, co sam osobiście poczytuję jako duży plus tej produkcji.

.Decimal ma być grą free-to-play, jednak developer poszukuje aż 500,000$ wsparcia na Kickstarterze, co jest sumą zdecydowanie niemałą i ciężką do uzbierania w miesiąc. Niemniej jednak, kibicuję tej produkcji, bowiem dobrego science fiction nigdy za wiele.

P.S. sprawdźcie sobie galerię grafik koncepcyjnych na oficjalnej stronie – naprawdę dają radę!

via Kotaku