Game Dev Fest czyli listopad z polskim gamedevem na Politechnice Warszawskiej

Boisz się o złą aurę i nudę przed monitorem podczas deszczowych, jesiennych dni? Spokojna głowa, jest na to sposób. Koło Naukowe Twórców Gier Polygon z Politechniki Warszawskiej startuje z pierwszą edycją imprezy Game Dev Fest.

Jeśli interesujesz się tworzeniem gier lub po prostu chcesz się o nich czegoś dowiedzieć – bierz siostrę, wujka czy psa i ruszaj na GDF. Pierwsze spotkanie już jutro!

gamdevfest

Jak twierdzą członkowie koła Polygon, będzie to doskonała okazja, żeby wysłuchać doświadczonych deweloperów gier i skorzystać z ich rad. Game Dev Fest to aż cztery cotygodniowe spotkania, a na każde z nich będą zaproszeni inni goście. Wszyscy bez wyjątku są weteranami polskiego gamedevu, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą.

Nieważne, czy dopiero myślisz o rozpoczęciu przygody z produkcją gier, czy masz już na swoim koncie parę tytułów, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

logo_GDF_800px_transparent

Wstęp na spotkania jest całkowicie bezpłatny. Podczas cyklu prezentacji będzie można wysłuchać i porozmawiać ze współtwórcami gier takich jak Wiedźmin, This War of Mine, Shadow Warrior 2, Anomaly 2, Soldat, McPixel i wielu innych tytułów.

Opowiedzą oni między innymi:

  • jak kończyć projekty: co robić i czego się wystrzegać,
  • jak opowiadać o swoich grach, żeby zainteresować nimi dziennikarzy,
  • jak zarządzać ryzykiem i komunikacją w zespole, by projekt się udał, • jak angażować gracza i budzić w nim odpowiednie emocje,
  • jak właściwie zbalansować grę, by przemienić kit w hit,
  •  …oraz o wielu innych rzeczach wyniesionych z wieloletniego doświadczenia w gamedevie. Game Dev Fest to niepowtarzalna okazja, by spotkać osoby odpowiedzialne za gry, w które grasz, i dowiedzieć się, czego twórcy nauczyli się podczas ich produkcji.

Pełny harmonogram, linki do wydarzeń na Facebooku i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia: http://www.gamedevfest.pl/

Lista spotkań:

Jakub Wójcik

Autor: Jakub Wójcik

Założyciel serwisu 1ndieWorld największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi. W tym momencie zarządza marketingowo swoim projektem. Odkąd tylko pamięta jest zapalonym graczem, a jego pierwszą miłością było Commodore 64. Niegdyś pisał na łamach GIEROmaniaka i profesjonalnie grał w FIFĘ, obecnie zagorzały miłośnik gier niezależnych, a w szczególności dzieła stworzonego przez Phila Fisha. Założyciel i pomysłodawca Games Rage, którego pierwsza edycja odniosła duży sukces. Ma jeszcze wiele pomysłów związanych z polskim gamedevem.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3