Games Rage.org – gry za „co łaska”

GamesRage to kolejna po Book Rage i Music Rage akcja z pakietem cyfrowej kultury, za „co łaska”. Już w sobotę 27 lipca! Tym razem do kupienia będą gry wyłącznie polskich producentów niezależnych. Bez zmian w stosunku do poprzednich dwóch portali, pozostają zasady zakupu pakietu, oraz pełna transparentność serwisu.

Akcja Games Rage, wzorująca się na kultowym w świecie gier HumbleBundle, kontynuuje obraną przez twórców BookRage i MusicRage drogę: Zależy nam na tym, aby jak najbardziej upowszechnić model płacenia ile się chce, tudzież ile się może za jakąkolwiek kulturę. W ten sposób dostęp do niej staje się wręcz nieograniczony. Po muzyce i książkach, przyszła, więc pora na gry, które również stanowią jakby nie patrzeć część kultury. Niedługo, w tej formie będzie sprzedawać jeszcze jeden rodzaj treści. – zaznaczają twórcy serwisu: Michał Michalski i Tomasz Stachewicz.

W pierwszym pakiecie do nabycia za ustalaną przez klienta cenę, będą:

– The Few od BlackMoon Design
– King Arthur’s Gold od TransHuman Design
– Nightmares from the Deep: The Cursed Heart od Artifex Mundi
– Cinders (dodatkowo będzie bonus) od MoaCube
– OddPlanet od Piotra Króla i Sewera Hrehorowicza  – Indievision

W serwisie pozostała także możliwość przekazania części płaconych za pakiet pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy, aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska, jako instytucję pożytku publicznego, której cele są nam osobiście bliskie, i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali. – dodaje Tomasz Stachewicz.

Games Rage jest w języku angielskim, z uwagi na chęć dotarcia z polskimi tytułami także do zagranicznych graczy, ale możliwości płatnicze pozostają dostosowane także do potrzeb polskiego klienta. Główną metodą płatności pozostają e-przelewy za pośrednictwem serwisu DotPay, natomiast dla osób pragnących zapłacić kartą (BookRage zdobył zaskakującą popularność wśród Polaków mieszkających poza krajem) dostępna jest płatność za pośrednictwem PayPal.

Wszystkie gry będą dostępne bez mechanizmów DRM, z kluczami na platformy Steam lub Desura do gier które na tych platformach są już dostępne.

[Informacja prasowa]