Głosy w twojej głowie

Ekipa KO-OP Mode szykuje dla nas interesującego puzzlera – Gnah! Gra traktować będzie o ludziku uwięzionym w głowach dziwacznych istot (tytułowych Gnah).

Rozwiązywanie zagadek polegać będzie na odpowiedniej manipulacji głowami. Widok na twarz niewiele nam obrazuje, dopiero obrócenie czaszki o 180 stopni pokaże nam jej przekrój. Z tej perspektywy dostajemy wgląd na naszego uwięzionego biedaka i wnętrze czaszki Gnaha, które potrafi być dosyć zaskakujące. Zacznijmy od tego, że jest one skonstruowane z serii pokoi, niektóre są urządzone na styl domowy – wygodne fotele, obrazy na ścianach – inne przypominają industrialne wnętrza fabryk wyciągniętych z wizji Steampunkowych. Jest ciekawie, a to wszystko zasługa grafika Samuela Bouchera.

gnah!

Większość zagadek opierać się będzie na prostym schemacie: zmiany dokonane z perspektywy twarzy, otworzą nowe możliwości manipulacji wewnętrznej strony głowy i vice versa. Mogłoby się wydawać, że patent szybko się znudzi, jednak zajawki jakie deweloper opisuje na forum TIGSource, w tym np. rotacje jedynie połową głowy, utwierdzają mnie w przekonaniu, że to będzie wyjątkowo pomysłowa i przyjemna produkcja.

Gnah! jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji, ale już teraz warto się nią zainteresować. Tytuł zmierza na PC i Maca, choć wciąż rozważane są kolejne platformy.