GOG.com zmienia politykę

I to na lepsze! Twórcy gier indie będą mieli ułatwiony dostęp do współpracy z serwisem, a wszystko to w ramach kampanii ‚no-DRM policy’.

Każdy kto zajrzy na GOG.com/indie po zjechaniu w dół strony dostrzeże formularz do wypełnienia – w ten sposób ekipa GOG upraszcza kontakt pomiędzy sobą a twórcami gier. Zamiast pisać maili do kolejnych pracowników serwisu wystarczy się zgłosić.

To jednak nie wszystko, standardowa współpraca pomiędzy zainteresowanymi stronami opiera się o zależność 70/30 – 70% przychodu trafia do devków, 30% trafia do serwisu. Jeśli jednak gra potrzebuje dofinansowania przed trafieniem na rynek, to GOG oferuje podzielenie zysków 60/40. Po wypuszczeniu tytułu na rynek developer będzie spłacać „pożyczkę” aż do wyrównania kosztów, wtedy podział zysków wraca do pierwotnej formy 70/30. Prawda, że to sympatyczna opcja?

Co więcej ekipa GOG.com jest skłonna udzielać porad developerom, uświadamiać ich jak lepiej trafią do grupy użytkowników serwisu, bądź co może stać się przyczyną odrzucenia ich projektu. Oczywiście, tak jak do tej pory, GOG obiecuje wspierać i promować na swojej stronie oraz portalach społecznościowych wszelkie tytuły mające swoją premierę na portalu.

Z okazji nowej kampanii oraz w celach zachęty GOG zmontowali krótki wywiad z twórcami indie, którzy z zadowoleniem opowiadają o współpracy z serwisem.