Gra o eksploracji Marsa rusza z kampanią na Kickstarterze

Grupa developerów znanych pod nazwą Random Seed Games, rodem z Iowa, ruszyła z projektem na Kickstarterze. Lacuna Passage, to produkcja, w której gracz przejmuje kontrole nad jedynym ocalałym z załogowej misji na Marsa.Mimo standardowego ‚the last one survivor’ gra ma nie być skoncentrowana wyłącznie na przetrwaniu, ale na eksplorowaniu i dokumentowaniu wszystkiego co uda się znaleźć w trakcie gromadzenia niezbędnych surowców. Dodatkowym aspektem utrudniającym rozgrywkę będzie planowanie wypraw po zasoby. Główną misją gracza, jako ostatniego ocalałego, jest oczywiście zdobycie informacji na temat losów pozostałych członków załogi.

Warto zaznaczyć, że Mars został stworzony na podstawie zdjęć satelitarnych z eksperymentu Uniwersytetu Arizony znanego pod pseudonimem “Mars High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE)”. Nie tylko planeta kreowana była w oparciu o realistyczne dane. Także sprzęt, którym posługujemy się w grze zaprojektowano na podstawie prototypów maszyn mających polecieć na Czerwoną Planetę. W tworzeniu gry pomaga także kilkunastu specjalistów zajmujących się podróżami kosmicznymi.

Członkowie Random Seed Games potrzebują 40 tysięcy dolarów i mają na to czas do końca lipca – tak długo trwa akcja na Kickstarterze, do której link znajdziecie poniżej.

Kickstarter: http://www.kickstarter.com/projects/tylerowen/lacuna-passage

Steam Greenlight: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=156439230