Grakademik #30 jeszcze w sierpniu!

Już 22 sierpnia w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się jubileuszowe, 30 spotkanie zorganizowane w ramach projektu Grakademia. Podczas sierpniowego spotkania poruszony zostanie temat reklamy. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie, w czasie której podzielą się poglądami na temat wpływu reklam na wizerunek gracza, odbioru gier, skojarzeniach z elektroniczną rozrywką oraz jej targetem.

Grakademia to projekt poświęcony grom komputerowym i planszowym, prowadzony przez Dominikę Staszenko i Marcina M. Chojnackiego, którego zadaniem jest popularyzacja naukowego spojrzenia na gry, promowanie publicystyki poświęconej elektronicznej rozrywce, prezentowanie twórczości niezależnych i początkujących autorów gier komputerowych, stwarzanie okazji do dyskusji na temat tego medium oraz jego obecności w naszej kulturze. Grakademia to inicjatywa edukacyjno-integracyjna skierowana głównie do młodzieży ze szkół średnich, studentów i doktorantów, ale też chętnie goszcząca osoby w różnym wieku wykazujące zainteresowanie podejmowaną na spotkaniach tematyką.

Projekt rozpoczął swoją działalność w lipcu 2012 roku przygotowaniami do imprezy będącej połączeniem lokalnej konferencji popularnonaukowej i strefy wolnego grania. 29 września 2012 roku w Arena Laser Games, na terenie łódzkiego Centrum Handlowego Manufaktura, odbyła się pierwsza Grakademia. Równocześnie, obok siebie, w dwóch salach trwały wystąpienia prelegentów, podejmujące na różne sposoby problematykę gier komputerowych oraz turnieje w popularne tytuły, konkursy z nagrodami, kącik retro i wspólna gra na dużym ekranie w czysto arkadowe produkcje. Podczas tego wydarzenia udało się nam stworzyć unikalną okazję do spotkania w jednym miejscu i czasie naukowców, publicystów i twórców biorących wspólnie udział w przedsięwzięciu przeznaczonym dla graczy.

Link do wydarzenia znaleźć można TU