Graliśmy w Anomaly 2! [Pierwsze wrażenia]

Po wyśmienitych Anomaly: Warzone Earth i Korea 11bit studios postanowiło wydać kolejną część. Można było się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że gry naprawdę dobrze się przyjęły na rynku. Dla przypomnienia – obca forma zaatakowała naszą planetę, więc musimy ją powstrzymać. Na pierwszy rzut oka fabuła śmierdzi „odgrzewanym kotletem”, ale jest zbyt wiele dobrych aspektów, by na nią narzekać. Gra stawia gracza z zupełnie innej perspektywy, czyli system Tower Offense. Trzeba przyznać, że jest to oryginalna idea na mechanikę w grze. Miejmy więc nadzieję, że Anomaly 2 wyjdzie jeszcze lepiej.

W buildzie, którego dostaliśmy dostępnych jest 7 misji w trybie singleplayer. Niektóre z nich to misje treningowe, które głównie przedstawiają mechanikę gry i na misje w terenie, które sprawdzają umiejętności nabyte podczas samouczka i wprowadzają do fabuły. Dużo jednak o fabule nie można wywnioskować po demie, więc nie będę się w to zagłębiał, ale czuję, że zapowiada się na co najmniej nieźle.

Mechanika w Anomaly 2 nie zmieniła się. Maszyny poruszają się po wyznaczonej przez nas trasie, a my sterując człowiekiem podążamy za nimi, naprawiamy je i zbieramy punkty. Oczywiście w późniejszym czasie dostajemy nowe umiejętności, które ułatwią nam walkę z bezlitosnymi obcymi. Za zebrane punkty możemy ulepszać maszyny i dokupywać nowe. Ciekawa jest możliwość transformacji maszyny ze zwykłej postaci w mecha, który niszczy wszystko, co stanie mu na drodze. Jak widać, niewiele się zmieniło, ale po co zmieniać coś, co już jest dobre?

anomaly2

Dawno nie widziałem tak dobrej oprawy graficznej w grze niezależnej. Jest mnóstwo wybuchów, kolorów, cieni, świateł. Do tego jeszcze mroźny klimat ruin Nowego Jorku. Tak, trzeba to przyznać – zapowiada się bardzo ładny Tower Offense.

Audio jest niezłe zarówno pod względem muzyki, jak i voice actingu. 11bit studios idzie w dobrym kierunku wychodząc na przeciw osobom, którzy uwielbiają posłuchać w grze dobrej ścieżki dźwiękowej i świetnie użyczonego głosu przez aktorów.

anomaly1

Nowy tower offense od polskiego studio zapowiada się na bardzo dobrą grę. Grafika, audio, mechanika, klimat – to wszystko sprawia, że jeszcze bardziej nie mogę się doczekać premiery. Z pewnością Anomaly 2 może dorównać wysokobudżetowym produkcjom RTS i tego życzę twórcom.

~Daniel Brkić