Grimind, czyli polski platformowy horror 2D!

Polscy studenci to nie tylko imprezowicze i lenie, ale też niezwykle pomysłowi i pracowici twórcy gier. Jednym z nich jest Paweł Mogiła, student Uniwersytetu Jagielońskiego. Ten jeden człowiek, mimo nauki, samemu stworzył grę. I to nie byle jaką – ta gra może zdetronizować Limbo w gatunku horrorów 2D!

Grimind, bo taka jest nazwa gry, to platformowy horror w 2D. Sterując głównym bohaterem przechodzi przez mroczny świat pełen zagrożeń.

Głównymi atrybutami gry ma być m.in. dynamiczna rozgrywka połączona z przerażającymi doznaniami, niesamowita i swobodna fizyka gry, gdzie każdy ruchomy przedmiot może być poruszany wedle naszej woli, narracja, nadająca klimatu grze – bohater opowiada o swoich odczuciach, obawach, oraz wyzwanie, gdyż gra oferuje zarówno etapy zręcznościowe jak i masę zagadek umysłowych.

Obecnie gra jest w trakcie produkcji, ale premiera odbędzie się już w grudniu tego roku. Można grę kupić w przedsprzedaży w cenie dziesięciu dolarów, a jeśli chcemy bardziej wesprzeć twórcę i zapłacimy więcej – dostaniemy bonus w postaci możliwości nazwania stwora lub zaprojektowania jakiegoś pomieszczenia. Miły dodatek, a warto wspierać polskich twórców i pomóc im się rozwijać. Jeśli nie jesteście pewni, czy gra jest naprawdę warta swojej ceny, to macie okazje przetestować wersje demo – być może poczujecie ten klimat i dacie się wciągnąć grze. Możemy też głosować na ten projekt na Steam Greenlight, by twórca miał możliwość pokazania swojej produkcji większej publiczności.

Gra wygląda wspaniale i niesamowite wrażenie oddaje klimat gry i gra kolorów. Na koniec zostawiam was ze zwiastunem gry.