Guns and Robots już dostępne za darmo na Steamie

Masthead Studios, bułgarskie studio z siedzibą w Sofii, ogłosiło, że ich najnowszy shooter, Guns nad Robots jest już dostępny w wersji cyfrowej na Steamie. Wcześniej studio pracowało nad Earthrise, MMORPGu, który teraz należy do SilentFuture oraz wydanym na iOSa Jelly Tunes.

Guns and Robots to utrzymana w kreskówkowej grafice 3D produkcją z dużym naciskiem położonym na customizację robota. Po stworzeniu swojego mechanicznego avatara gracze rzucani są na areny, gdzie walczą ze sobą o zwycięstwo. Gra zapewnia niemalże nieskończone pole do popisu podczas edytowania dzięki możliwości ulepszenia każdej dostępnej części w drzewku technologii.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi broni oraz różnorodnemu ukształtowaniu aren rozgrywki znacząco się od siebie różnią. Właśnie zmienny teren wręcz narzuca graczowi odpowiednie przystosowanie swojego robota do efektywnej walki. Obecnie dostępnych jest sześć placów boju, ale twórcy pracują nad dodaniem kolejnych map oraz nowymi trybami gry.

Guns and Robots jest dostępne za darmo na Steamie. Oczywiście jest też możliwość zakupienia Starter Packa, który pozwala graczom na szybszy start mocniejszymi robotami. Oferta ta zawiera 1000 Sparków i 150 elementów do budowy robota za 9.99$/9.99€.