Indie road trip

Studenci za tematy swoich prac dyplomowych obierają przeróżne tematy, jednak Marius Winter i Benedikt Hummel wznieśli się o jeden poziom wyżej. Zapoznajcie się z projektem Tour Bueno!

Tour Bueno to wielka wyprawa przez dziwięć państw europejskich, w których Marius i Benedikt stworzą jedenaście gier z jedenastoma lokalnymi deweloperami, a to wszystko w przeciągu siedmiu tygodni!

Ideą jest zakończenie każdego projektu w czterdzieści osiem godzin. Gatunek gry oraz wszystkie jej założenia ustalane są przez goszczących ekipę Tour Bueno twórców. Jedyną stałą jest temat przewodni – hasło klucz „Homeland” (ojczyzna).


Projekt nie zamyka się jednak na samym tworzeniu gier. W trasę razem z chłopakami ruszył cały zespół telewizyjny. Tak jest, powstanie jedenaście odcinków dokumentujących pracę deweloperów, które będziecie mogli obejrzeć na stronie projektu jak również na platformie Arte.tv.

Tour Bueno na swojej drodze zwiedzą Szwajcarię, Włochy, Austrię, Polskę, Niemcy, Danię, Holandię, Francję oraz Wielką Brytanię. W tym tygodniu są u nas, gdzie kolaborować będą z Łukaszem Spierewką (Superhot) oraz SoSem Sosowskim (McPixel). Życzymy powodzenia!

[obrazki pochodzą z profilu Facebook Major Bueno]