Infiltracja religijnej sekty – The Church in The Darkness

The Church in the Darkness to gra infiltracyjna akcji, w której gracz wciela się w postać byłego policjanta, próbującego wedrzeć się do odizolowanej kolonii religijnej. Po co? Otóż jego kuzyn niestety znajdował się wśród tej niezdrowej społeczności, dlatego nasz bohater postanowił sprawdzić czy nic mu nie grozi i czy jeszcze żyje.

Co ciekawe, gra oparta została na faktach historycznych, związanych z wydarzeniami w Jamestown. Freedom Town może zarówno być bardzo niebezpieczną sektą, jak i po prostu odejściem od konwencjonalnej struktury religijnej.

The Church in the Darkness_1

Każde przejście gry oferuje unikalną wersję Freedom Town, gdzie znajdziemy zupełnie inne charaktery i osobistości oraz zmieniającą się narrację, przedstawioną poprzez prowadzone śledztwo. Tak samo zmieniać się będą pobudki liderów sekty oraz ich działania. Jak groźni są Walkerzy? Kto jest naszym sprzymierzeńcem? Jak daleko posuniesz się by odkryć prawdę?

Walkerzy to założyciele kościoła – Rebecca i Isaac, którzy poprowadzili swych wiernych do Ameryki Południowej, by tam założyć utopijne społeczeństwo. Za te dwie jakże ważne postacie, głos podkładać będą Ellen McLain i John Patrick Lowrie, znani graczom jako głosy GlaDOS i snajpera z Team Fortress 2.

McLain_JohnPatrickLowrie

The Church in The Darkness oferować ma graczom otwarty świat, po którym będziemy mogli swobodnie się poruszać. Oprócz tego, sami będziemy decydować o tym kto zginie, a kogo oszczędzimy. Styl gry nie będzie narzucony z góry przez twórców.

The Church in the Darkness_2

Niestety na koniec mam dla Was złą wiadomość – The Church in The Darkness ma zostać wypuszczona na rynek dopiero w 2017 roku. Ja już nie mogę się doczekać, a Wy?

Strona projektu: http://paranoidproductions.com/church/