Informacje na temat VI ZTG!

W weekend 19-20 października w pawilonie 14 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się VI Zjazd Twórców Gier przy Poznań Game Arena. Na dwa dni zjadą do Poznania twórcy (profesjonalni jak i niezależni), studenci, badacze oraz dziennikarze, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniami związanymi z wszystkim co dotyczy gier video.

Podczas VI ZTG będzie można posłuchać licznych prelekcji prowadzonych przez gości z kraju oraz zagranicy. W programie przewidziano ponad 50 godzin wystąpień podzielonych na 7 bloków tematycznych. Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia: ztg.pl.

Zjazd Twórców Gier 2013
Zjazd Twórców Gier 2013

Organizatorzy przygotowali również premierowy pokaz filmu Minecraft the story of Mojang – dokumentu opowiadającego o historii powstania gry, która stała się jednym z największych fenomenów ostatnich lat i podbiła serca milionów graczy na całym świecie jak i pokaz Indie Game: The Movie który miał swoją polską premierę na zeszłorocznej edycji. Co więcej zwiedzający targi będą mogli obejrzeć pokazy robotów a także najnowszych technologii – Makey Makey, LEAP Motion, Oculus Rift. Nowym punktem w programie imprezy jest “Charytatywny Jam”.

Podczas dwóch dni trwania ZTG, twórcy będą od zera przygotowywali gry, które następnie zaprezentują publiczności. Stworzone gry, będzie można nabyć wspierając w ten sposób zorganizowanie przez fundację Zagrajmy imprezy integracyjnej z grami planszowymi dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu.

Cały program imprezy dostępny jest na stronie: http://ztg.pl/program/ Jeżeli interesujesz się grami, nie może Cię tam zabraknąć!

[Informacja prasowa]