InnoGames nowym właścicielem Warlords, strategicznej gry studia Wooga

Wooga i InnoGames mają przyjemność poinformować o zakupie i transferze, stworzonej przez berlińskie studio Wooga, mobilnej strategii Warlords do stajni InnoGames, dostawcy gier online z siedzibą w Hamburgu. Zmiana właściciela gry nie wiąże się z transferami personalnymi pomiędzy firmami.

Dedykowany zespół pracowników InnoGames zajmie się wsparciem i dalszym rozwojem tytułu, bazując na swoim szerokim doświadczeniu w dziedzinie gier strategicznych.
Decyzja o sprzedaży Warlords związana jest z przyjętym przez Wooga w 2016 roku planie skoncentrowania się na grach mobilnych. Dla przodującego w strategiach online InnoGames, gra Warlords stanowić będzie cenne uzupełnienie ich mocnego portfolio gier tego gatunku. Jest to również zgodne z przyjętą przez InnoGames koncepcją skupienia działań firmy wokół tytułów dostępnych wyłącznie na platformach mobilnych.
„Gracze i media doskonale przyjęli premierę Warlords. Zespół Wooga z przyjemnością będzie obserwował kolejne sukcesy, jakie nasza produkcja odniesie pod banderą InnoGames. Mając na uwadze nasze priorytety – a głównym jest na pewno tworzenie najlepszych i możliwie przystępnych gier mobilnych, bardzo cieszymy się z zawartej transakcji” – powiedział Jens Begemann, założyciel i CEO Wooga.
Armin Busen, CPO InnoGames dodaje: „Warlords to doskonała gra mogąca pochwalić się rzeszą bardzo entuzjastycznie nastawionych do niej fanów. Bardzo więc ucieszyła nas możliwość nabycia tego tytułu. Ta pozycja znakomicie pasuje do naszego portfolio i stanowi dla nas kolejny duży krok w kierunku skoncentrowania się na rynku gier mobilnych. Nasz zaangażowany do prac nad Warlords zespół dopilnuje by w grze pojawiły się nowe elementy, aby całe doświadczenie rozgrywki stało się jeszcze przyjemniejsze. Fani Warlords mogą już teraz spodziewać się miłych wrażeń przy okazji ponownej premiery ulubionego tytułu.”

Ogłaszana zmiana nie będzie miała wpływu na istniejące już w grze konta – gracze zachowają dotychczasowe zgromadzone dobra i postępy w rozgrywce.

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3