Interstellar 2D

Tytuł newsa jest oczywiście przesadzony, ale pozostajemy w temacie kosmosu, bo oto swoją premierę na Steam’ie miał Steredenn. Klasyczny shooter 2D autorstwa Pixelnest Studio.

Graficznie nawiązujący do oldschoolowych, arcadowych gier, Steredenn zbierał bardzo pozytywne opinie podczas swojego czteromiesięcznego wcześniejszego dostępu i po oficjalnej premierze nic się w tym aspekcie nie zmieniło. Generalnie chodzi oto, że latamy naszym statkiem i próbujemy przetrwać walcząc z kolejnymi hordami okrutnych kosmicznych piratów. Na ekranie dzieje się sporo, jest dosyć chaotycznie, ale dzięki temu mamy do czynienia z akcją non-stop.

Do wyboru dostaniemy cztery tryby rozgrywki, staniemy w szranki z trzynastoma bossami, podczas walk, z którymi będziemy mogli użyć 35 rodzajów broni, dodatkowo ulepszając nasz pojazd 25-krotnie. Poziom trudności jest dosyć wysoki (co warto docenić), także Steredenn będzie na pewno wyzwaniem, a nie łatwym tytułem do odhaczenia. Gra jest dostępna na komputery w serwisie Steam, a niebawem pojawi się również na Xbox One. Do wybory mamy kilka wersji językowych, niestety nie język polski, za to jeśli ktoś z was jest jedną z 200 tysięcy osób znających bretoński, może ten właśnie język sobie ustawić.

Chañs vat (z bretońskiego: powodzenia)!

Link na Steam: http://store.steampowered.com/app/347160