Jagex ogłasza wydanie Carnage Racing na facebooka

GRUPA PROJEKTANTÓW ODPOWIEDZIALNA ZA SERIĘ MIDNIGHT CLUB TWORZY GRĘ WYŚCIGOWĄ NOWEJ GENERACJI

Cambridge, Wielka Brytania – 22 października 2012Jagex ujawniło dziś pierwsze szczegóły swojej nowej gry Carnage Racing, która ukaże się w listopadzie br. i będzie dostępna wyłącznie na platformę Facebook. Gra powstała w niedawno stworzonym studiu w Kalifornii i, dzięki wyjątkowej trójwymiarowej grafice, pragnie wynieść wieloosobowe gry na Facebooka na wyższy poziom. Tym samym studio odpowiedzialne m. in. za stworzenie popularnej gry RuneScape stawia pierwsze kroki w social gamingu.

Carnage Racing to prawdziwa gratka dla fanów wyścigów, dostarczająca im nie lada emocje. Gracze moga wybierać z wielu dostępnych samochodów, broni, boostów i tricków, które stanowią wyzwanie nawet dla weteranów tego typu gier. Wraz z każdym ukończonym wyścigiem gracz zbiera punkty doświadczenia oraz walutę, którą może wymieniać na nowe samochody, lepszą broń oraz specjalne dodatki. Carnage Racing oferuje coś dla każdego typu graczy: dla tych, którzy najchętniej ścigają się ze swoimi znajomymi, tym, którzy
pragnąć bić rekordy czasowe oraz dla fanów trybu jednoosobowego, którzy wolą mierzyć się ze sztuczną inteligencją gry.

Producent gry Arash Amini powiedział: „Carnage Racing to doskonała mieszanka mechaniki gry arkadowej z najwyższej jakości grafiką, zapewniająca graczom zupełnie nowe doświadczenie. Liczne możliwości personalizacji oraz podnoszenia kwalifikacji, a także szereg przeciwników z całego swiata spowodują, że Carnage Racing zmieni sposób postrzegania wyścigówek na Facebooka przez społeczność graczy.”

Gra została stworzona przez nowe studio Jagex w Kalifornii, które składa się z projektantów stojących za serią Midnight Club. Zebrali oni całe swoje doświadczenie, aby pierwszy raz w historii zaprojektować najwyższej jakości grę wyścigową dla największego serwisu społecznościowego świata.

Rob Ollett, wiceprezydent działu produkcji studia Jagex, dodaje: „Carnage Racing wprowadza do gier na Facebooka maksymalny poziom produkcji. Fanom wyścigów oferuje pasjonującą i bezkonkurencyjną wieloosobową rozgrywkę. Gra podobna będzie do tych na konsole, ale korzystać będzie z zasobów Facebooka, dzięki którym gracze z cago świata będą mogli ścigać się ze soba. Ta gra zdecydowanie może stać się najlepszą trójwymiarowa wyścigówką na Facebooku.”