Jan Sanejko autorem muzyki do Nelly’s Puzzle Jam

Obiecujący kompozytor młodego pokolenia, odnajdujący się w różnych stylach muzycznych, od  orkiestrowej muzyki współczesnej po chóralne brzmienia soulowo-jazzowe.  Od jakiegoś czasu sukcesywnie stawia kolejne kroki w branży muzyki do gier wideo. 

Jedną z pierwszych produkcji kompozytora jest Nelly’s Puzzle Jam od studia Action Games Lab, która jest przygodową grą typu match-3 z elementami RPG. Tytuł posiada wiele unikatowych poziomów, a twórcy zapowiadając ponad 100 różnych plansz. Powiewem świeżości dla serii  tego typu gier jest opcja obracania planszą podczas rozgrywki. Nelly’s Puzzle Jam będzie miało również do zaoferowania interaktywną mapę gry, która, jak zapowiadają twórcy, zaserwuje nam wiele niespodzianek. Gra pojawił się w modelu free-to-play zarówno na mniejsze, jak i większe urządzenia mobilne z Androidem.

Tytuł możecie jak na razie pobierać z Google Play.  Jan Sanejko swój warsztat szlifował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na kierunku kompozycja, w międzyczasie współpracował z chórami jazzowymi Sound’n’Grace oraz Jazz City Choir. Znaczący wpływ na jego postrzeganie świata dźwiękowego miała muzyka Aleksandra Skriabina, Toru Takemitsu, Mortona  Feldmana, Witolda Lutosławskiego oraz Giacinto Scelsiego. Wśród wielu prestiżowych nagród artysta posiada jedną z najważniejszych, którą wygrał w konkursie muzycznym FMF Young Talent Award podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku. Jan Sanejko współpracował jakiś czas temu z Diego Navarro nad muzyką do najnowszej amerykańsko-hiszpańskiej animacji wytwórni Paramount Pictures “Capture The Flag”, film od stycznia 2016 będzie można zobaczyć także w polskich kinach

Jan_Sanejko

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3