Jedna z najważniejszych imprez branżowych już za pasem

Przełom sierpnia i września to powoli już tradycyjny okres, w którym odbywa się konferencja WGK skierowana do osób związanych z branżą produkcji gier video.  W ciągu trzech lat organizatorom udało się stworzyć markę wydarzenia, które na stałe weszło do kalendarza gamedevu jako jedno z istotniejszych wydarzeń branżowych w naszym kraju. Pomimo stosunkowo młodego wieku konferencja WGK posiada dziś ugruntowaną pozycję.

Tegoroczna, czwarta edycja odbędzie się 06-07 września. Nowością jest jednak miejsce, gdyż w tym roku organizatorzy zdecydowali się przenieść do centrum konferencyjnego Amber Expo. W trakcie dwóch dni imprezy uczestnicy wezmą udział w kilkudziesięciu wykładach i debatach prowadzonych przez deweloperów z Polski i zagranicy, obejrzą i zagłosują na gry twórców indie wystawionych w ramach konkursu Developer Showcase i co nie mniej ważne, będą mogli spotkać się i wymienić doświadczeniami ze znajomymi z branży z Polski i Europy.

amber expoAber Expo

Nad poziomem merytorycznym konferencji czuwać będzie komitet programowy, w którego skład wchodzą doświadczeni polscy developerzy: przewodniczący Maciej Miąsik, Jacek Brzeziński (Techland), Tomasz Gop (CI Games), Grzegorz Miechowski (11 bit Studios) i Jarosław Wojczakowski (Vivid Games).

Aby pozostać na bieżąco z informacjami zapraszamy do odwiedzenia Facebooka, Twittera oraz oficjalnej strony WGK.