Jedyna taka impreza nadchodzi

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA,  Funattack i Magic Town spodziewają się blisko 10 tys. zwiedzających podczas nadchodzącej imprezy organizowanej przez WING, BALTIC GAMES oraz SHC Elements.

WING Winter Gaming Gdańsk,  to wydarzenie w całości poświęcone branży gier komputerowych i konsolowych. Impreza skierowana jest przede wszystkim do graczy, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja e-sportu w Polsce i chęć wykazania, że nie jest to niszowe hobby, a nieodłączny element stylu życia młodych ludzi.

Do atrakcji można zaliczyć turnieje gier: Starcraft2 (SC2), League of legends (LoL), Dota2. Turniej dla słabszych lig w Starcraft2 odbędzie się na dwóch poziomach klasyfikacji graczy ligi Platyna-Gold oraz Silver-Brąz. Dla nowicjuszy przewidziany jest trening pod okiem zawodowców, którzy wprowadzą w podstawy profesjonalnego grania. Na wszystkich graczy czekają atrakcyjne nagrody.

Wśród wystawców pojawią się: producenci i  wydawcy gier elektronicznych, komputerów, konsoli i akcesoriów komputerowych, organizatorzy turniejów, eventów gamingowych oraz firmy chcące zaprezentować swoją ofertę wśród szerokiej rzeszy graczy.

Impreza odbędzie się od 15 do 16 lutego 2014 roku.

Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatorów – http://balticgames.co/.