Jeff Minter pierwszym z gości specjalnych Pixel Heaven 2015

W weekend 18 – 20 września w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się trzecia edycja Pixel Heaven – wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

Tradycją imprezy są wyjątkowi goście specjalni – wybitni twórcy gier, którzy swoją pozycję przypieczętowali w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. W tym roku gościć będziemy Jeffa Mintera.

jeff_minter_sheep_foto

Jeżeli mówimy o twórcach niezależnych – to Jeff bez żadnych wątpliwości jest pierwszym, o którym można tak powiedzieć. Jego ksywa „YAK” była zdeterminowana przez dwie rzeczy, a tą ważniejszą był fakt, że wpisy w high score na automatach arcade to trzy litery. Swoją pierwszą grę, Deflex, wydał na Commodore PET w roku 1979. W roku 1981 zaczął tworzyć gry na ZX 80, a następnie ZX81, ZX Spectrum, 8-bitowe Atari, C64… Wkrótce założył niezależną firmę Lllamasoft. A potem poszło… Jeff stworzył kilkadziesiąt tytułów na wszystkie popularne (i nie tylko) platformy 8 i 16 bit i do dziś pozostaje aktywnym twórcą.

Tak więc przygotujcie się na spotkanie z prawdziwą legendą brytyjskiej sceny, człowiekiem, który gry tworzy już od prawie 40 lat!

Ramowy program Retro Stories dostępny jest na stronie www.pixelheavenfest.com.

[Informacja prasowa]