Jeszcze szybszy niż światło

Mamy pierwsze wieści o FTL: Advanced Edition. Wszyscy fani powinni być zadowoleni.

Rozpocznę od tego, że dodatek będzie całkowicie darmowy dla Windowsa, Linuksa i Maca. Port na iPada wciąż powstaje i wyjdzie od razu w wersji Advanced. To tyle słowem wstępu, co zatem dokładnie przyniesie nam rozszerzenie?

Po pierwsze nową rasę – Lanius, która nie potrzebuje tlenu do egzystowania, a co więcej ów tlen pochłania. Ich statek oczywiście będzie do odblokowania w hangarze. Skoro już jesteśmy przy statkach, każdy dostępny pojazd otrzyma swoją wersję C, co daje nam aż 10 nowych statków do zabawy.

Po drugie nowy subsystem i lekkie modyfikacje do starych. Backup Battery Subsystem umożliwi nam chwilowe, choć natychmiastowe, napełnienie reaktora mocą, zaś subsystem drzwi i sensorów będzie teraz można obsadzić członkami załogi.

Po trzecie dodano nowe drony. Shield Drone da nam specjalną, zieloną super tarczę, Anti-Combat Drone zestrzeli wrogie drony, zaś Ion Intruder wybuchając nad statkiem przeciwnika losowo zionizuje systemy i ogłuszy załogę.

Po czwarte wszystkie dodatki i zmiany będzie można w każdej chwili wyłączyć i grać na ‚podstawce’.

Na koniec należy dodać, że nie jest to pełna lista zmian i modyfikacji, prace nad rozszerzeniem wciąż trwają i należy spodziewać się kolejnych rewelacji w niedalekiej przyszłości.

via PC Gamer