Kibolem być

Wiecie, że istnieje coś takiego jak legalne ustawki kibiców piłkarskich? TFC – Team Fighting Champions to walka pomiędzy dwoma drużynami na ringu składającymi się z pięciu zawodników – zasadami przypominające MMA, klasyczne walenie po ryjcach jak po meczach, ale bez użycia broni białej (np. bez krakowskich maczet).

Jeżeli tego nie znaliście, to mam dla was pytanie. Zgadnijcie drużyna jakiego kraju wygrała pierwszą galę tego typu? Tak, dobrze myślicie – Polska, którą reprezentował Lech Poznań (a w sumie jego kibice). Sprawdźcie filmiki w necie z walk, dosyć ciekawa koncepcja sportu. Jednak jeśli mimo wszystko wolicie nielegalne ustawki kibiców, gdzie nie funkcjonują żadne zasady i w celu obicia ryja delikwentowi można używać wszelakiej maści gadżetów, a wasza postura nie pozwala wam na uczestnictwo w tego typu eventach to niezależne studio Crazy Rocks przygotowało coś w sam raz.

Gra o wdzięcznym tytule „Hooligan Fighters” to multiplayerowa bijatyka TPP wydana na PC, osadzona w świecie walk kiboli. Na zróżnicowanych arenach, będziemy toczyć heroiczne boje pomiędzy dwoma ekipami, za pomocą zarówno technik ulicznych wojowników, jak i elementów otoczenia (np. zdzielić kogoś oponą czy też metalową beczką). Za punkty zdobyte podczas „meczu” będziemy mogli rozwijać naszą postać kupując przykładowo nowe ciosy czy też ciuchy. Edytor postaci pozwoli nam też stworzyć odpowiedniego dla nas fightera – co by móc się z nim bardziej zżyć.

Szczerze? Do mnie to trafia! Tematyka jest, jakby nie patrzeć, dosyć oryginalna, a sam będąc zagorzałym fanem pewnego klubu z chęcią wczuję się w klimat, wyobrażając sobie oklepywanie fanów największego rywala. Cały czas zostajemy na płaszczyźnie wirtualnej, nikomu się krzywda nie dzieje, a zabawa może być przednia.

Jeżeli, tak jak ja, macie w sobie małe psychola, sprawdźcie trailer. Gra zaś jest dostępna na obecną chwilę tylko na platformie Steam Greenlight.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=524105286