Kickstarter zawiesza Elementary

Kampania Elementary, My Dear Holmes została zawieszona przez Kickstarter. Tytuł zdążył zebrać pełną kwotę, o którą prosili developerzy (50,000$) co więc poszło nie tak?

Victory Square Games tworzyło swą grę z myślą o półrocznej ekskluzywności na konsolę Ouya. Twórców Elementary kwalifikowałoby to do przystąpienia do akcji Ouyi pod nazwą „Free the Games Fund”, która gwarantuje podwojenie pieniędzy zebranych za pośrednictwem crowdfundingowych zbiórek, pod warunkiem, że zdobędą one zakładany cel. Kickstarter analizując ruch pieniędzy na swojej stronie odkrył, że cześć wsparcia dla gry pochodziła z „podejrzanych źródeł”.

Wszystko wygląda tak jakby Victory Square Games próbowało wyłudzić od twórców Ouyi dodatkowe fundusze. Developer zarzekał się jednak, ze nie chciał mieć nic wspólnego z podejrzaną działalnością i próbował dojść do sedna sprawy i ją rozwiązać, niestety negatywny pijar skutecznie pogrzebał dobrą reputację firmy.

Victory Square Games nie załamują się jednak zaistniałą sytuacją. Choć próba uzyskania wsparcia poprzez Kickstarter legła w gruzach, to sama gra została dostrzeżona przez rynkowych wydawców i jej wydanie jest wciąż jak najbardziej realne.

źródło: Joystiq