Kolejne 100 gier niezależnych z zielonym światłem

Nareszcie kolejny zestaw stu gier, które otrzymały Zielone Światło, a co za tym idzie dostaną się na Steam, oczywiście, jeżeli zdecydują się na to sami autorzy. Poniżej znajdziecie listę wszystkich wybranych produkcji. Ważną informacja jest to, iż znajdują się na niej dwa polskie tytuły.

Pierwszą z nich jest SpaceCom, czyli produkcja autorstwa Maćka Czerwonki i Kuby Stokalskiego, której wydawcą jest firma one2tribe.

Tytuł Polaków to medytacyjna kosmiczna gra taktyczna, w której przemyślany plan, właściwy ruch flot i rozpracowanie przeciwnika decyduje o zwycięstwie bądź porażce. Strategię podboju należy cały czas adaptować zarówno do przeciwnika jak i terenu, na którym przyjdzie walczyć. W zależności od wielkości mapy, gra może trwać od 15 minut do kilku godzin. Fundamenty rozgrywki to taktyka, prostota i spryt.

Natomiast drugą grą, która wyszła spod rąk polskich twórców jest Monster Shooter. Produkcja stworzona przez studio Gamelion miała aż 10 milionów pobrań na urządzenia mobilne.

Monster Shooter to tytuł, w którym wcielamy się w postać DumDuma mającego obronić naszą planetę przed zagrożeniem ze strony złowrogich ośmiornic. Do dyspozycji nasz bohater ma aż 20 różnych broni. Najciekawszy jest jednak w pełni funkcjonalny i straszliwie skuteczny bojowy egzoszkielet.

Ważną informacją jest również to, iż w normalnej dystrybucji pojawił się tajemniczy, polski tytuł – The Cat Lady. Autorem jest Remigiusz Michalski – Polak mieszkający na brytyjskiej emigracji. The Cat Lady jest jednym z najciekawszych interaktywnych horrorów, w jakie ostatnio grałem. Dlatego też śmiało mogę Wam polecić zakup na Steamie.

Lista wszystkich stu gier wybranych w grudniu:

[Źródło]