Kolejne zielone światełka od Steam

16 października Steam puścił w świat kolejnych 37 tytułów, w tym cztery polskie produkcje!

Zanim napiszę o rodzimym podwórku, to zwrócę waszą uwagę na parę głośniejszych zagranicznych tytułów, które doczekały się wreszcie poparcia włodarzy Valve. O Fran Bow i Neverending Nightmares pisaliśmy już na łamach naszego serwisu, więc szerzej rozpisywać się nie będę, po prostu zajrzyjcie pod linki jeśli nie kojarzycie tych tytułów. Mnie osobiście niezmiernie cieszy zielone światło dla hitu z Dreamcasta – Ikarugi, genialnego shoot’em’upa wykorzystującego mechanikę polaryzacji (pociski mające tą samą polaryzację co twój statek są dla ciebie nieszkodliwe). Po 12 latach, portach na Xboxa 360 i GameCube’a, ten kultowy tytuł trafił w końcu na PC.
No dobra, to co takiego polskiego wdarło się na salony?

Zacznijmy od dwóch gier Forever Entertainment S.A.Violett oraz The Sparkle 2: EVO. Ta pierwsza to klasyczna przygodówka point-and-click, w której główna bohaterka – zbuntowana dziewczynka, przeprowadza się wraz z rodzicami do nowego domu. Tam trafia na magiczną mysią dziurkę, przez którą przechodzi do alternatywnego świata. Teraz musi znaleźć sposób powrotu do swojejrzeczywistości. The Sparkle 2 to swoisty sim ewolucji – twoim jedynym zadaniem jest rosnąć i ewoluować, następuje to na skutek pożerania mniejszych od siebie stworzeń. Czekają nas również walki z stawiającymi nam opór innymi mieszkańcami Sparkle Void.

Gier od Artifex Mundi przedstawiać czytelnikom 1ndie World chyba nie trzeba – mistrzowie produkcji HOPA (Hidden Object Puzzle Game) przebili się z Nightmares from the Deep: The Cursed Heart.

Ostatnim polskim tytułem jaki dostał zielone światło w tym rzucie gier jest (un)Lucky 7 – przygodowa gra, czerpiąca z japońskiej szkoły tworzenia gier RPG z elementami logicznych puzzli i klimatu horroru science-fiction. Jako załoga eksperymentalnego statku mającego zbadać nieodkryte obszary kosmosu, 6 więźniów oraz android dostają szansę na wolność i zapisanie się na kartach historii. Niestety ich misja szybko staje się bardzo niebezpieczna.

Pełną listę tytułów, które otrzymały zielone światło znajdziecie pod TYM adresem.