[Konkurs] Już w październiku będziemy gościć w Polsce twórców indie z całej Europy

W ramach targów PGA po raz drugi zostanie zorganizowana strefa indie, w której pokaże swoje gry kilkudziesięciu twórców i studiów niezależnych. Wśród nich będzie aż 15 studiów zagranicznych, między innymi z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Francji. Oto oni:

Bandello udostępni możliwość zapoznania się z XTODIE: RAGNAROK, bardzo głośny już tytuł, który będzie jednym z pierwszych solidnie wykorzystujących możliwości rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Zespół właśnie teraz mocno crunchuje, żeby wersja gry pokazywana na PGA była dużo pełniejsza od tej prezentowanej na Gamescomie.

Blockadillo to jednocześnie nazwa zespołu i gry, która polega na rozbijaniu kolorowych bloków rozzłoszczonym pancernikiem. Coś jak tetris, który spotkał się z platformówką.

Brightside Games zaprezentuje platformówkę, która łączy w jedno masywne doświadczenie postaci z wielu innych gier komputerowych, każdą z unikalną zdolnością!

Critical Force Entertainment będzie pokazywać Critical Strike Portable. Czy first person shooter oferujący grę wieloosobową na mobilkach ma szansę powodzenia?

Dreamworlds pokaże Splatter – Blood Red Edition shootera top-down okraszonego klimatyczną czarnobiałą historią i rozgrywką z elementami światła i cienia.

pga

Flauchers Finest to uznany twórca gier na platformy mobilne. J.A.R.G. to skrót od Just Another Racing Game – Jeszcze Jedne Wyścigi. Gra daje gwarancję niezawierania power upów, leveli, tuningu, zombich, gwiazdek ani bananów. Skupia się na pięknie tras wyścigowych i dużej mocy silnika.

Hammer Labs przewiezie arcade shootera Sky Arena. W grze tej wcielasz się w rolę pilota myśliwca i grasz „lokalny kanapowy multiplayer” przeciwko trzem znajomym. Wszystko na jednym ekranie! Gra oferuje też rozgrywkę online przeciwko graczom z całego świata.

MaschinenMensch to znany zespół twórców niezwykle kreatywnych gier. Ich najnowszy pomysł Curious Expedition to rougelike-like ekspedycje w 19-wiecznym klimacie. Wspaniała przygoda zwiedzania nieznanych światów. Gra jest obecnie w becie i będzie mieć Early Access właśnie w październiku.

Megagon Industries pokaże niezwykle oryginalną grę … and then it rained, oferującą minimalistyczną zabawę logiczną okraszoną ciekawymi doznaniami dźwiękowymi i wizualnymi. Gra polega na łapaniu kolorowych i różnorodnie brzmiących kropel deszczu.

Nanoleptic Games to reprezentant francuskich indyków. Gra Soul Harvest to minimalistyczna kanapowa strategia czasu rzeczywistego. Zbierasz dusze, przyzywasz demony i prowadzisz wojnę w piekle!

Rat King to kolejne niemieckie studio indie siedzące mocno w grach logicznych. TRI łączy widok z pierwszej osoby 3D, z rozwiązywaniem zagadek i wciągającą atmosferą. Kluczem do powodzenia jest eksperymentowanie – gracze mogą tworzyć swoje własne struktury geometryczne, aby rozwiązywać zagadki i docierać do ukrytych miejsc.

Redgrim to wschodzące gwiazdy skandynawskiego indie. Tytułowy CyberSmith to sieć komputerowa, która jest Twoim jedynym połączeniem ze światem, z bunkra w którym jesteś uwięziony. Mnóstwo akcji, dużo przygody, wiele zagadek do rozwiązania.

Secret Item Games przywiezie jeszcze przedpremierową wersję gry Paperman. Ta platformówka rozgrywana w dwóch i pół wymiaru pozwoli na jednoczesną rywalizację nawet czterech graczy.

Sparrow Game będą prezentować swoją grę Brickwicca, którą określają jako Role-Trading-Boardgame. Tak właśnie, gra łączy elementy erpega, planszówki i karcianki, a grana jest między innymi przez Internet multiplayer. To jednocześnie pierwsza gra w 100% wegańska.

Threaks to kolejne niemieckie studio niezależne. Beatbuddy to mieszanka gry muzycznej i zręcznościowej, która otrzymała wiele nagród i wyróżnień (m.in. Intel Level Up Award 2012 oraz Honorable Mention – Excellence in Audio – IGF 2012). Dodatkowo nad grą czuwał Austin Wintory, twórca ścieżki dźwiękowej do Journey.

Wkrótce zostanie opublikowana lista indyków z Polski. Przypominamy, że w ramach PGA odbywa też Zjazd Twórców Gier, największa konferencja gamedevowa w naszym kraju, której program zostanie opublikowany na przełomie września i października, ale już teraz na stronie ztg.pl można znaleźć pierwsze nazwiska prelegentów.

Targi PGA odbędą się w dniach 24-26 października. Pierwszy dzień targów (piątek), to tak zwany VIP DAY z ograniczonym wstępem dla szerokiej publiczności.

Indyków najlepiej poznać i porozmawiać w VIP DAY kiedy jest mało osób. Tak się składa, że mamy dla Was dwie takie wejściówki! Wystarczy, że pod tym newsem napiszecie za co najbardziej cenicie gry niezależne. Na zgłoszenia czekamy do końca miesiąca! Wygrywa osoba, z najciekawszym opisem 🙂