Kosmiczne bitwy inspirowane nordycką mitologią

FleetCOMM: Operation Vigrior walczy o głosy na Steam Greenlight. Tytuł ten przeszedł pomyślną kampanie na Kickstarterze w zeszłym roku i teraz znów o sobie przypomina.

Dla niewtajemniczonych FleetCOMM to innowacyjny taktyczny RTS, który skupia się na formacjach jednostek, a nie rozbudowie baz oraz makro i mikro kontroli jednostek. Gracz do dyspozycji dostanie edytor taktyczny, w którym będzie mógł sobie zorganizować formacje w jakich latać będą jego statki, każdą z nich przypisać do jednego klawisza, by w końcu sprawnie i efektownie siać zniszczenie wśród obcych. Poniższy trailer powinien rzucić nieco więcej światła na tę mechanikę.

Nasza rasa po latach nieprzerwanej ekspansji trafiła w końcu na obcych, którzy rozprzestrzeniają się niczym wirus. Nie mogąc im stawić czoła, ludzie postanawiają się wycofać. We FleetCOMM przyjmiemy rolę szwadronu myśliwców, które mają dać czas ludzkości na ewakuację z systemu Vigrior. Nazwa układu gwiezdnego w tym wypadku jest symboliczna, bowiem Vigrior w mitologii nordyckiej ma być miejscem ogromnej bitwy, będącej częścią spełniającego się Ragnaroku.

Studio Mercenary Games dostarczy nam całkowicie otwarty świat, w którym będziemy musieli przyjmować misje w czasie rzeczywistym, będą to zarówno zadania zwiadowcze, jak i pomoc przy ewakuacji ludzi. Jako, że nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób, to musimy być również przygotowani na ataki obcych w najmniej spodziewanych momentach.

Gra powstaje z myślą o Windows, Mac, Linux, tabletach działających pod iOSem oraz w przyszłości tabletach z Androidem oraz Playstation 4.

Grę pod PC można przetestować już dziś na Desurze. Jeśli chcecie zagłosować tę grę na Steam Greenlight to udajcie się pod TEN adres.

via Polygon