Koszty produkcji This War of Mine zwracają się po dwóch dniach!

Informacja podana przez zarząd 11 bit studios S.A pokazuje jak wielkim hitem jest This War of Mine. Dwa lata trwały prace nad stworzeniem najnowszego tytułu polskiego producenta, natomiast dwóch dni produkcja potrzebowała aby zwrócić swoje koszty i zacząć na siebie zarabiać. Wielki szacunek i brawa za świetny wynik!

„This War of Mine” prezentuje niespotykane dotąd spojrzenie na temat wojny. Po raz pierwszy gracz wciela się nie w żołnierzy, a cywili starających się przetrwać w oblężonym mieście. Za dnia snajperzy uniemożliwiają opuszczenie schronienia. W nocy przeczesuje pobliskie lokacje w nadziei na znalezienie przedmiotów, które zwiększą szanse na przetrwanie.

To nie wszystkie dobre informacje. Kolejną z nich jest na pewno drugie miejsce pod względem sprzedaży na Steamie wśród takich sław jak Call of Duty. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na świetne zachowanie autorów, którzy przekazali kody do swojej produkcji „piratom”.

„Naprawdę miło nam słyszeć, że podoba wam się nasza gra. To dowodzi, że było warto spędzić nad nią 2 lata. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na jej zakup i wsparli nas w ten sposób – dzięki temu będziemy mogli nadal pracować nad TWoM i tworzyć jeszcze lepsze gry w przyszłości. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie kupić gry, nic się nie stało. Wiemy, jakie jest życie, wiemy, że czasami się po prostu nie da. Oto kilka steamowych kodów na grę, by kilku z was mogło rzucić na nią okiem. A jeśli po kilku godzinach będzie wam się podobać, po prostu powiedzcie o tym innym – w ten sposób bardzo nam pomożecie.”

[Źródło, Źródło 2]