Krzysztof Maziarz kontratakuje!

Kocham ludzi renesansu! Do tego światłego grona bez wątpienia zaliczyć trzeba Krzysztofa Maziarza – grafika, programistę, designera. W trakcie ostatniego Ludum Dare – 48-godzinnego maratonu dla twórców gier, Krzysiek stworzył przezabawną produkcję, której zaistnienie jak najbardziej należy odnotować w historii polskiego rynku niezależnego.

Tematem jamu Ludum Dare 33 było „You are the monster”. Krzysztof Maziarz stworzył przezabawną grę zręcznościową, z której ucieszą się zarówno fani Monty Pythona, jak i wyznawcy Cthulhu. W „Unfriendly Village” wcielamy się w postać… różowego króliczka wyglądającego jak puszysty dziecięcy bambosz.

Nasz króliczek ma jednak swoją mroczną stronę jako żywo zapożyczoną z filmu „Monty Python i Święty Graal”. Dzięki temu może skutecznie bronić się przed uzbrojoną w widły bandą nieprzyjaznych kmiotków. Misja? Pozostać żywym tak długo, jak tylko się da!

Ludum Dare 33

Maziarz ukończył Politechnikę Wrocławską i trafił jako programista do Can’t Stop Games, gdzie miałem przyjemność Go poznać. Szybko okazało się, że jest równie zdolnym koderem, co grafikiem. Po dwóch latach pracy etatowej Krzysztof rzucił programowanie i zajął się grafiką, tak analogową (projektuje gry planszowe, koszulki, plakaty), jak i komputerową. Ma też na koncie dwie profesjonalne wystawy swoich prac. Wciąż jednak po godzinach tworzy małe gry dla przyjemności i dzieli się nimi za darmo w sieci.

50850-shot1-1440373462.jpg-eq-900-500

Koniecznie odwiedźcie jego stronę krzymsky.com i, rzecz jasna, zagrajcie w „Unfriendly Village”!

Tekst oryginalnie pojawił się na portalu Indie Games POLSKA – http://indiegamespolska.com/krzysztof-maziarz-strikes-back/