Literatura wysokich lotów na domowych monitorach

I nie, nie myślę tu o e-bookach, a o nadchodzącej produkcji od Denisa Galanina, szerzej znanego jako mif2000, który postanowił przenieść prozę Franza Kafki do świata gier komputerowych.

The Franz Kafka Videogame bazować będzie na najgłośniejszych tytułach pisarza: opowiadaniu „Przemiana” oraz powieści: „Zamek” oraz „Ameryka” (tylko polski system edukacji upodobał sobie tak bardzo „Proces” 🙂 ). Kto czytał Kafkę ten wie czego się spodziewać po grze: dużej ilości absurdu, biurokracji i narracji przypominającej nasze senne wymysły.

Mif2000 ma już trochę doświadczenia w przenoszeniu literatury na grunt myszek i klawiatur, bowiem wcześniej popełnił swoją wersję Hamleta, o wiele mówiącym podtytule „the last game without mmorpg features, shaders and product placement”.

Jeśli Denis dopisze sensowne zakończenie do nigdy nie skończonego przez Kafkę „Zamku”, to ja jestem kupiony. Postępy w pracach możecie śledzić na oficjalnej stronie gry The Franz Kafka Videogame. Tytuł tworzony jest z myślą o Windows, Mac, Linux, Android oraz iOS.

via Joystiq