Ludzie to jednak prawdziwe potwory

Jako właściciel kamienicy dla potworów twoim zadaniem będzie zapewnić jak najlepsze warunki dla swych lokatorów. Stwory wynajmują mieszkania i płacą czynsz, domagają się za to coraz lepszego wystroju pomieszczeń i wszystko byłoby pięknie (ty byś się nieustannie bogacił) gdyby nie ci paskudni ludzie, którzy nie cierpią potworów i systematycznie nękają twój przybytek.

Tak prezentuje się Unholy Heights – połączenie symulacji prowadzenia kamienicy z grą typu Tower Defense. Pukając do drzwi lokatorów wezwiesz ich by stanęli do obrony budynku. Umiejętne zamykanie bohaterów w pułapkach stanowić będzie twój największy atut w walce z ludźmi. Potwory pomogą w obronie przybytku tylko wtedy kiedy będą szczęśliwe, a musisz wiedzieć o tym, że starają się prowadzić jak najnormalniejsze życie – zakochują się, płodzą dzieci, chodzą do pracy i czasem nawet unikają płacenia czynszu. Jeśli nie zadbasz o ich dobre samopoczucie to wkrótce nie będzie miał kto ocalić twojej kamienicy.

unholy heights 2

Developer Petit Depotto obiecuje ponad 20 odmiennych potworów różniących się charakterem i zdolnościami. Czekać na nas będą również questy, po których wykonaniu dostaniemy dostęp do nowych gatunków maszkar i umeblowania.

Gra dostępna jest dla systemu Windows via oficjalna strona gry lub poprzez Steam w cenie 3,99€. Co prawda świeżością Unholy Heights nie grzeszy (wyszła jeszcze w sierpniu) to wydaje się, że została mocno pominięta przez media, a zdecydowanie warto ją sprawdzić.