Macie ochotę na jeszcze trochę zombie?

Chociaż Haloween już minęło, to tematyka zombiaków jest zawsze aktualna. Wszyscy kochamy nieumarłych (nekrofilia?) i gry z nimi związane. „Story of the survivor” – mały tytuł indie spróbuje sprostać naszym potrzebom przeżywania kolejnej już apokalipsy chodzących trupów.

Głównym bohaterem jest nastoletni Thomas, który mieszka z chorą matką. Postanowili oni zabarykadować się w domu, w nadziei na ratunek, który oczywiście nie przybył, a w okolicy na próżno szukać kogoś kto nie ma ochoty na świeżutki mózg. Młodzian w końcu decyduje się wyruszyć w świat w celu poszukiwania antybiotyków dla swojej matki i tak zaczyna się nasza przygoda. Oprócz Thomasa spotkamy również dwie grywalne postacie, sympatyczną blondynkę Julie i pokiereszowanego przez trudy życia w świecie pełnym zombie – Max’a.

Sama rozgrywka (prezentowana w rzucie izometrycznym 2D – przypominającym klasyczne RPG) stawia nacisk głównie na survival, czyli będziemy musieli przeszukiwać dokładnie wszystkie zakamarki gdyż każda znaleziona rzecz może okazać się niezbędna do naszego przeżycia. Regularnie należy jeść i pić, a w przypadku gdy walniemy sobie przysłowiową „lufę” nie mogąc znieść depresyjnego klimatu apokalipsy będziemy mieli problem z zapanowaniem nad naszą postacią – czyli jak w prawdziwym życiu. Oczywiście zajmiemy się również wytwarzaniem różnych przedmiotów, co też jestem już stałym element survival-horrorów.

W grze nie zabraknie rozbudowanej fabuły i choć otrzymamy otwarty świat, to tylko wybrane miejsca będą pchać wydarzenia do przodu, a wątków z biegiem czasu będzie coraz więcej.

Wymaganie sprzętowe nie są duże, więc każdy spokojnie tytuł ten powinien odpalić na swoim komputerze czy laptopie:

System : Minimum Windows XP
Procesor : 2Ghz
RAM : 512MB
Miejsce na dysku : Około 400mb

Jak tylko otrzymamy informację o możliwości pobrania gry, na pewno damy wam znać pod jakim linkiem należy będzie jej szukać. Na ten moment łapcie garść screen’ów.

Story Of the Survivor 9

Story Of the Survivor 10

Story Of the Survivor 13

Story Of the Survivor 14

Browar

Autor: Browar

Gracz od samego początku swej egzystencji. Całe życie jednak imający się zajęć z grami nie związanymi, aż do momentu, w którym powiedział "dość" po zadaniu sobie ważnego pytania (zajebiście ważnego): co w życiu kochasz robić najbardziej? Odpowiedź była prosta i tak dobę dzieli na granie, pisanie o grach, czytanie o grach, żonę i małego pieska.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3