Magic Flute na Steam oraz Mac OS X już 17 lutego

Magic Flute zabiera gracza w podróż do tajemniczego, barwnego i pełnego czarów królestwa mistrzowskiej opery Mozarta „Czarodziejski Flet” Pośród 32. przestrzennych łamigłówek opowie historię o śmiałej wędrówce w nieznane, miłości i odwadze, oraz o tym, że nie wszystko jest tym, czym się w pierwszej chwili zdaje.

Gra będzie dostępna na platformie Steam na Windows i Mac OS X już od 17 lutego 2016. Dystrybucją cyfrową w Polsce zajmie się CDP.pl – grę zaoferuje w cenie 19,99zł.

Tokijski spektakl “Czarodziejskiego Fletu” w reżyserii uznanego Amona Miyamoto pokazał widowni zupełnie nową wizję opery inspirowaną światem gier komputerowych. Jednym z jego najważniejszych elementów była multimedialna projekcja, która tchnęła w spektakl prawdziwą magię. Mieszczące się w Polsce studio LabLike stworzył zespół artystów, którzy postanowili zmierzyć się z ugruntowanymi schematami w świecie tworzenia aplikacji. Pierwszym owocem ich pracy dostępnym dla graczy komputerowych na całym świecie jest właśnie Magic Flute.

Cechy gry:

  • Gra logiczna z historią i muzyką z “Czarodziejskiego Fletu” w tle.
  • 32 różnorodne poziomy z wieloma możliwościami ukończenia.
  • Wykonana przez aktorów profesjonalna narracja gry zapewnia historii jeszcze większą głębię.
  • Koncepcja artystyczna zainspirowana pomysłem i scenografią tokijskiego spektaklu w reżyserii Amona Miyamoto.
  • 3 grywalne postacie, które muszą wspólnie rozwiązać wszystkie podstępne zagadki.
  • Zachwycające kinowe animacje uzupełniające magiczną opowieść.

Zapraszamy do obejrzenia historii nietypowych początków studia i samej gry udokumentowanych filmie poniżej. Pozwólcie, aby Magic Flute oczarował was 17 lutego na Steam i CDP.pl!

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3