Marchwica Mózgu już na Steamie!

Marchwica Mózgu już na Steamie, co prawda jako Early Access, ale już dziś wszyscy mogą sprawdzić jak wygląda ten pełen humoru projekt polskiego studia Raving Bots. Tytuł ten można porównać do znanych i lubianych Wormsów, połączonych z rozgrywką znaną z Liero. Wszystko okraszone zostało zabawną, pełną odniesień do innych produkcji grafiką 2D.

W świecie zdominowanym przez króliki, marchewka była zawsze najbardziej pożądanym skarbem. Niby nic niezwykłego w tym warzywie nie znajdziemy, lecz tysiące uszatych zwierzaków już zdążyło się od niego uzależnić w takim stopniu, że gotowe są zabić by tylko dorwać jedną marchewkę. Postępujące zjawisko można porównać do martwicy… to jest marchwicy mózgu! Gra przedstawia okrutną opowieść o chorobie, która zmieniła słodkie króliczki, w chodzące maszyny do zabijania.

Marchwica Mózgu posiada unikalnie zbudowane poziomy, które gracz może dowolnie niszczyć. Osiągnięto to wykorzystując grafikę wektorową, a nie jak w większości produkcji pikselową. Do tego został pod nią zaprzęgnięty silnik fizyczny, dzięki czemu króliki mogą usuwać, dodawać I definiować kształty terenu, zarówno tego zewnętrznego jak I wewnętrznego (np. środek planety). Oprócz tego, silnik Unity dał sporo możliwości związanych z fizyką obiektów i balistyką pocisków. Oznacza to, że nasze słodkie króliki mogą rzucać w siebie kamieniami, lub wykorzystywać je do obrony, ponieważ wystrzelone pociski odbijają się od nich.

Marchwica_Mozgu_1

Dobra, przejdźmy do arsenału broni, który z każdym następnym updatem powinien się rozszerzać o dodatkowe egzemplarze. Jak na razie jest ich dokładnie dziesięć, wśród nich nie zabrakło oczywiście takich klasyków jak UZI czy też Gravity Gun (jak w Half Life). Każdą broń znajdujemy w skrzynkach zrzucanych co jakiś czas na planszę. Warto tu zaznaczyć, że jeśli chcemy podnieść broń należy użyć klawisza interakcji, a nie uderzać w znalezioną skrzynię, ponieważ poskutkuje to soczystym wybuchem.

Użytkownicy jak na razie mają dostęp do samouczka (tryb singleplayer) oraz multiplayera na podzielonym ekranie, ale twórcy w planach mają jeszcze: kampanię dla jednego gracza, multiplayer online oraz scenariusze stworzone przez graczy. Jak widać szykuje się całkiem rozbudowany tytuł, lecz wróćmy jeszcze do tego, co oferuje nam wczesna wersja. Otóż możemy pograć w dwa tryby gry: Gungame i Free for All. Pierwszy polega na zabijaniu przeciwników bronią, która co dwa zabójstwa zmienia się. Drugi to po prostu mecz wszyscy na wszystkich z zasadami, które sami sobie wcześniej ustalimy.

Marchwica_Mozgu_2

Marchwica Mózgu dostępna jest już na Steamie w cenie 11,99 euro. Jeśli chcecie wspomóc projekt, to serdecznie zapraszamy do sklepu: http://store.steampowered.com/app/404750

Gdybyście mimo wszystko mieli jakieś wątpliwości, czy warto zagrać w tę produkcję, to tutaj możecie pobrać demo gry: http://greenlightarcade.com/game/99/carrotting-brain