MIND: Path to Thalamus już wydane

MIND: Path to Thalamus to niezależny projekt stworzony przez Carlosa Coronado, twórcę jednej z najsłynniejszych kampanii do Left 4 Dead 2, „Warcelony„. W tym pierwszoosobowym puzzlerze gracz zostaje wrzucony do fantastycznego, nierealnego świata. Jego zadaniem będzie naginanie natury tak, aby poruszająca, emocjonalna opowieść mogła trwać.

MIND: Path to Thalamus to duchowy spadkobierca COMA, projektu stworzonego i prowadzonego przez Coronado w przeszłości.  Mimo dość pozytywnych opinii ze strony GameElitist czy PC Gamera, gra nie została wydana. Podczas pracy nad nową produkcją Coronado wykorzystał niektóre z assetów i mechanik z COMY.

Rozgrywka w MIND opiera się na manipulowaniu pogodą by rozwiązać puzzle. Gracz będzie musiał zmieniać pory dnia, modyfikować poziom mgły, intensywność opadów, a nawet zmieniać pory roku. Wszystko to ma na celu uwolnienie protagonisty zagubionego we własnym umyśle. Podczas podróży przez lasy, jaskinie, światy lodu i wody graczowi towarzyszyć będzie głos pogrążonego w śpiączce pacjenta. Każdy z etapów odzwierciedla stan umysłu chorego.

MIND: Path to Thalamus dostępne jest na Steamie za 12.99€

Mind_path_to_thalamus_06

mind-path-to-thalamus-sea-mirror-ruins

Mind_path_to_thalamus_01