Modern Wizards czyli magia za pomocą GPS

Polacy naprawdę mają świetne pomysły i udowodnili to niejednokrotnie. Możemy się również o tym przekonać na przykładzie produkcji Modern Wizards, gdzie rozgrywka działa dzięki pomocy GPS. Brzmi zachęcająco prawda? Żeby jednak autorzy mogli zrealizować wszystkie cele muszą zebrać odpowiednią ilość pieniędzy. Pomóc ma im w tym Polak Potrafi. Czym tak naprawdę jest Modern Wizards? Przekonajcie się sami.

Projekt Modern Wizards to gra terenowa na telefony komórkowe, którą rozgrywa się wykorzystując wbudowany moduł GPS.

Gracz wciela się w postać wkraczającą w równoległy świat magii. Zostając „testerem nowego specyfiku” zostaje wplątany w intrygę pomiędzy organizacjami magów żyjących we współczesnych czasach. Grę rozgrywa się podróżując po okolicy swojego rzeczywistego miejsca zamieszkania, w drodze do szkoły/pracy/sklepu/dziewczyny, na przystanku czy w parku, w trakcie jazdy autobusem. Gracz zauważa transcendentalne rośliny, może spotkać stworzenia o nadprzyrodzonych mocach, oraz ładować energię magiczną w specjalnych źródłach.

Z zebranych roślin może przygotowywać magiczne mikstury, potwory pokonywać i zbierać trofea, a wykorzystując zgromadzoną energię, rzucać potężne zaklęcia. W ramach postępu w grze uczy się m. in. czarów które pozwolą na podróż poza ciałem, telekinezę lub niewidzialność.

O to jak wygląda strona techniczna Modern Wizards:

Gra działa w każdym miejscu na świecie, jeśli tylko możliwe jest określenie lokalizacji przez GPS. Zawartość mapy (zadania, stwory, rośliny, źródła mana i inne obiekty) jest generowana dla obecnej lokalizacji gracza. Specjalna funkcja geohashingu zapewnia że dwaj gracze znajdujący się w tym samym obszarze świata będą mieli wygenerowaną taką samą mapę.

Gra funkcjonuje także offline, w obszarach poza zasięgiem Internetu i telefonii komórkowej. Przede wszystkim gra jest darmowa i tworzona przez wielkich zapaleńców. Czyli świetnie wpisuje się w kanon słowa „indie”.

Każdy z Was może również uczestniczyć w tym projekcie – wystarczy, że zapiszecie się do beta-testów – http://www.modernwizards.pl/sign-ups

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wkrótce dostępna będzie wersja dla pojedynczego gracza „Modern Wizards: The Beginning”, będącą jednocześnie wersją Demo i Betą rozwiązań, które zostały przygotowane przez autorów

Żeby projekt mógł w pełni się rozwinąć potrzebuje Waszej pomocy. Bartek Gajewski (pomysłodawca Moder Wizards) wraz ze swoim współpracownikiem postanowił stworzyć zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Jak na razie zebranych zostało 220 zł przy wymaganej kwocie 5800 zł. Miejmy nadzieję, że chłopakom się uda, bo naprawdę pomysł jest świetny.

Po więcej informacji zapraszamy:

http://polakpotrafi.pl/projekt/modern-wizards

https://www.facebook.com/ModernWizardsPL

http://www.modernwizards.pl/