MouseCraft – pierwsza gra od studia Crunching Koalas

Bardzo nas to cieszy, iż coraz więcej niezależnych, polskich produkcji pojawia się na rynku. Dzisiejszego dnia chcielibyśmy zaprosić wszystkich do zapoznania się z pierwszą grą studia Crunching KoalasMouseCraft. Co na temat swojej gry mieli do powiedzenia jej producenci? Tego dowiecie się w dalszej części newsa.

MouseCraft – jest to gra logiczna nawiązująca do starych, dobrze znanych tytułów, w której przyjdzie nam pomóc myszom w ich nieustannym dążeniu do kawałka sera. Gra będzie utrzymana w komiksowo steam-punkowym stylu, a jej głównymi bohaterami, oprócz tytułowych myszy, będą szalony kot naukowiec oraz najbardziej znane klocki świata – klocki Tetriminos.

Wersję testową gry będzie można pobrać za darmo, już 29. listopada 2012, poprzez Beta Program – inicjatywę, w której wszyscy zainteresowani będą mogli współtworzyć nasze projekty poprzez testowanie i zgłaszanie uwag do wczesnych wersji gier.  Tego dnia udostępniona zostanie także wersja pre-alpha drugiego projektu naszego studia – jego tytuł i krótki opis zostanie podany do wiadomości w przeciągu paru następnych dni. Więcej na temat Beta Programu firmy Crunching Koalas można znaleźć na stronie : https://crunchingkoalas.com

Premiera MouseCraft planowana jest na drugi kwartał 2013 roku, gra będzie dostępna w pierwszej kolejności na komputery osobiste z systemami Windows, Mac OSX oraz Linux. Bardzo prawdopodobna jest również wersja na urządzenia mobilne.

Naszym zdaniem brzmi ciekawie !