Mroczny i klimatyczny horror DARQ już na Steam Greenlight

DARQ opowiada historię Lloyda, chłopca który zaczyna świadomie śnić. Niestety, piękne sny szybko zamieniają się w koszmary, a wszystkie próby obudzenia się kończą się porażką. Podczas eksploracji najciemniejszych zakątków swej podświadomości, Lloyd uczy się jak przetrwać w koszmarze, naginając prawa fizyki i manipulując elementami świata.

W DARQ, dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę. Podczas gry znajdziemy sekwencje, rozgrywające się w kompletnej ciemności. Aby przedostać się przez takie obszary, Lloyd polegać musi na lokalizacji dochodzących do niego odgłosów.

Gra zaprojektowana była tak, by odbiorca zachwycił się jej stroną artystyczną. Styl DARQ to zestawienie przeciwieństw: łączy w sobie lokacje trójwymiarowe z ręcznie malowanymi postaciami 2D, piękno z horrorem, elegancję z surowością…Deweloperzy DARQ zadbali również o dobre oświetlenie w grze, stanowiące zarówno element estetyczny jak i rdzeń gameplayu.

DARQ_1

Lloyd stawiać będzie czoła dużo silniejszym przeciwnikom; nie ma z nim szans w otwartej konfrontacji, dlatego musi polegać na skradaniu i planowaniu swoich ruchów, by nie zostać przez nich wykrytym. Do tego wszystkiego, dodajmy że przeciwnicy mają dobry wzrok! Dlatego skradanie się często wymagało będzie zgaszenia latarki. Gdy już tak zrobimy, musimy nasłuchiwać odgłosów przeciwników, by uniknąć kontaktu z nimi.

Cechy gry:
• Horror psychologiczny dotyczący snów świadomych
• Unikalne połączenie grafiki 2D i 3D
• Muzyka skomponowana przez Hollywoodzkiego kompozytora Wlada Marhulets
• Zagadki wymagające naginania praw fizyki, manipulowania obiektami, unikania wrogów
• Losowo generowane przedmioty w świecie gra
• Setki interaktywnych postaci i obiektów
• Dynamiczny świat
• Wiele zakończeń

Gra rozpoczęła kampanię na IndieGoGo oraz Steam Greenlight, dlatego potrzebuje Waszego wsparcia. Poniżej znajdziecie linki do powyższych stron:

https://www.indiegogo.com/projects/darq-horror-game-in-a-zero-gravity-dream-world

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=577725755