Mumbis walczy o wsparcie

Od wczoraj o Wasze głosy w serwisie Steam Greenlight walczy kolejny polski projekt – Mumbis. Pomożecie? (Pomożemy!)

Nad Mumbis dłubie Wojciech Gał znany też jako „Seksowna Sivir” (nie pytajcie…) wraz z żoną Agnieszką. Gra przypomina trochę wypadkową pomiędzy FTLem, a Don’t Starve – poruszając się od punktu do punktu będziemy rozpatrywać losowe zdarzenia, zaś głównym zadaniem gracza będzie po prostu przetrwać w tytułowym i nieprzyjaznym świecie Mumbis. Proceduralnie generowana rozgrywka nie pozwoli nam się nudzić, zaś poziom trudności ma rosnąć z każdą kolejną chwilą.

Mumbis 1

Przy tym tytule zatrzymać ma nas również system odblokowywania przedmiotów, tak dobrze znany z tytułów roguelike – pomyślne ukończenie niektórych zadań zaowocuje otrzymaniem nowych broni oraz pojazdów, z których będziemy mogli wybierać podczas kolejnych podejść do gry.

Mumbis pozwoli nam wcielić się w trzyosobową drużynę herosów składającą się z klasyki fantasy, tj.: Wojownika, Kapłanki i Łowcy. Nastawione na akcję walki to praktycznie hack’n’slash w najczystszej formie – po natrafieniu na przeciwników wybieramy bohatera, który podejmie się wyzwania i ochoczo zaczynamy wyżynać masowo napierających na nas wrogów.

Gra jest wciąż we wczesnej fazie alpha jednak już teraz możecie dołożyć cegiełkę głosując na Steam Greenlight lub wspierając zbiórkę na Indiegogo. Docelowymi platformami są Windows, Mac i Linuks.

Poniżej gameplay.