Na kickstarterze ruszyła kampania na rzecz duchowego spadkobiercy Sensible Soccer!

Sociable Soccer – bo tak nazywać się będzie pełny produkt, na który zbierają twórcy, ma wszystko (prócz kasy jeszcze) by stać się hitem na miarę swoich poprzedniczek. Nad projektem czuwa Jon Hare – współzałożyciel Sensible Software, a zespół projektujący grę ma na swoim koncie takie hity jak Mad Max, Alan Wake czy Walking Dead: No Man’s Land. Zapowiada się grubo.

Sociable Soccer ma posiadać te atuty, za które pokochaliśmy jej starsze siostry. Aracadowy styl rozgrywki z szybkimi podaniami, prostym, ale rozbudowanym gameplayem. Czyli ma być klasycznie i sprawnie, tak by móc cieszyć się miodnością samego szpilu. Do wyboru dostaniemy kamery z różnych perspektyw, a całość będzie opiewała w całkiem przyjemną grafikę 3D. Będziemy mogli stworzyć całkowicie swój awatar, którym będziemy mogli rozgrywać mecze w klanach złożonych właśnie z awatarów graczy. Oczywistym jest rozgrywka online w tym przypadku, sam tytuł sugeruje duży nacisk na aspekty społeczne i granie w sieci, gdzie prócz klanów oczywiście będziemy mogli grać drużynami narodowymi czy ulubionymi klubami. Czeka nas dodatkowo 30 różnych trofeów do zdobycia w trybie single player, a także zawody, w których możemy grać w łącznie 8 osób na jednym sprzęcie.

Gra ma być wydana (zakładając sukces kampanii kickstart’erowej) przed końcem 2016 roku na PC’ty, Steam, Xbox One i Playstation 4. Trzymamy kciuki, bo choć często powroty legend kończą się niezbyt udanie, tak w tym wypadku są podstawy by wierzyć w sukces finalnego kodu.

Kickstarter Link

A poniżej filmik, na którym sam Jon Hare zachęca to wsparcia projektu i opowiada o nim z dużą pasją.