Na kickstarterze ruszyła kampania na rzecz duchowego spadkobiercy Sensible Soccer!

Sociable Soccer – bo tak nazywać się będzie pełny produkt, na który zbierają twórcy, ma wszystko (prócz kasy jeszcze) by stać się hitem na miarę swoich poprzedniczek. Nad projektem czuwa Jon Hare – współzałożyciel Sensible Software, a zespół projektujący grę ma na swoim koncie takie hity jak Mad Max, Alan Wake czy Walking Dead: No Man’s Land. Zapowiada się grubo.

Sociable Soccer ma posiadać te atuty, za które pokochaliśmy jej starsze siostry. Aracadowy styl rozgrywki z szybkimi podaniami, prostym, ale rozbudowanym gameplayem. Czyli ma być klasycznie i sprawnie, tak by móc cieszyć się miodnością samego szpilu. Do wyboru dostaniemy kamery z różnych perspektyw, a całość będzie opiewała w całkiem przyjemną grafikę 3D. Będziemy mogli stworzyć całkowicie swój awatar, którym będziemy mogli rozgrywać mecze w klanach złożonych właśnie z awatarów graczy. Oczywistym jest rozgrywka online w tym przypadku, sam tytuł sugeruje duży nacisk na aspekty społeczne i granie w sieci, gdzie prócz klanów oczywiście będziemy mogli grać drużynami narodowymi czy ulubionymi klubami. Czeka nas dodatkowo 30 różnych trofeów do zdobycia w trybie single player, a także zawody, w których możemy grać w łącznie 8 osób na jednym sprzęcie.

Gra ma być wydana (zakładając sukces kampanii kickstart’erowej) przed końcem 2016 roku na PC’ty, Steam, Xbox One i Playstation 4. Trzymamy kciuki, bo choć często powroty legend kończą się niezbyt udanie, tak w tym wypadku są podstawy by wierzyć w sukces finalnego kodu.

Kickstarter Link

A poniżej filmik, na którym sam Jon Hare zachęca to wsparcia projektu i opowiada o nim z dużą pasją.

Browar

Autor: Browar

Gracz od samego początku swej egzystencji. Całe życie jednak imający się zajęć z grami nie związanymi, aż do momentu, w którym powiedział "dość" po zadaniu sobie ważnego pytania (zajebiście ważnego): co w życiu kochasz robić najbardziej? Odpowiedź była prosta i tak dobę dzieli na granie, pisanie o grach, czytanie o grach, żonę i małego pieska.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3