Na początku marca Steam pogrąży się w mroku

Już 4 marca zagracie w mroczną przygodówkę inspirowaną m.in. twórczością H. R. Gigera. Mrok, surrealizm, niepokojąca muzyka – tak w skrócie można podsumować Tormentum.

Twórcy Tormentum postanowili stworzyć jeden z najbardziej dziwacznych i surrealistycznych światów, jakie do tej pory pojawiły się w grach przygodowych.

Cenimy sobie oryginalne, ciekawe miejsca, które potrafią zaskoczyć i zadziwić. Tworząc miejsce akcji Tormentum staraliśmy się, aby przedstawiony świat miał w sobie pewną dozę dziwności i surrealizmu, pozostawiając graczowi przestrzeń na interpretację tego co widzi i odkrywa. –  powiedział Piotr Ruszkowski, ilustrator ze studia OhNoo.

Opis gry:

Mroczny, pozbawiony nadziei świat, pełen posępnych postaci i odrażających stworzeń. Wcielicie się tu w bezimiennego bohatera, który pewnego dnia budzi się zamknięty w metalowej klatce, przytwierdzonej łańcuchem do wielkiej machiny latającej. Jego jedyne, mgliste wspomnienie, które potrafi z trudem wydobyć z otchłani pamięci, to niewyraźna wizja statuy przedstawiającej kobietę otoczoną kamiennymi dłońmi. Bohater, aby odszukać prawdę o samym sobie musi przemierzyć 3 krainy, na które składa się niemal 80 lokacji. Mroczne ilustracje doskonale uzupełnia posępna i klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tormentum3

Bohater przemierzając krainy napotyka sytuacje, w których jest zmuszony do podjęcia wyboru mającego wpływ na dalszy przebieg gry. Dzięki takiemu zabiegowi twórcom udało się zaburzyć liniowość rozgrywki i umożliwić więcej niż jedno zakończenie zależne od wyborów podjętych przez bohatera.

Tormentum otrzymało wsparcie od graczy w serwisie Indiegogo (ponad 11 000 dolarów). Już 4 marca przekonacie się, czy mroczny świat gry spełni Wasze oczekiwania. Za tytuł zapłacicie 11,99$. Gra zadebiutuje na platformie Steam z dwudziestoprocentową zniżką.

Więcej informacji – http://store.steampowered.com/app/335000/

[Informacja prasowa]