Nadciąga Global Game Jam 2015!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych jamów, czyli Global Game Jam. Najbliższa edycja 23-25 stycznia 2015 roku.

W Polsce będzie można wziąć udział w Globa Game Jam w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu oraz Gdańsku. Na liście nie ma obecnie Krakowa, ale iż KrakJam to wieloletnia tradycja, to zapewne wkrótce pojawi się o nim informacja.

Na chwilę obecną wygląda na to, że największy Jam odbędzie się w Poznaniu, gdzie już teraz zarejestrowało się 48 uczestników. Oczywiście trzymamy  kciuki za wszystkie miasta i mamy nadzieję, że pogramy w wiele świetnych tytułów.

Zachęcamy Was wszystkich do spróbowania swoich sił, nawet jeżeli nigdy nie braliście udziału w podobnych imprezach. Global Game Jam to nie tylko konkurs dla programistów, potrzebne są osoby o wszelkich kompetencjach: graficy, animatorzy, designerzy, zarówno z wieloletnim doświadczeniem jak i Ci początkujący.

Global Game Jam to wydarzenie polegające na stworzeniu gry w grupach lub samemu, na określony temat i w ścisłych ramach czasowych. W przypadku GGJ mamy na to 48 godziny, a temat zostanie ujawniony tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.

Global Game Jam rozgrywa się stacjonarnie, to znaczy, wszyscy uczestnicy spotykają się w określonym miejscu i tam tworzą gry, nie ma możliwości, przynajmniej nie powinno być, tworzenia gier zdalnie „w nieznanym miejscu i czasie”. Jest to też okazja do integracji.

Dotychczas tak wyglądały główne tematy GGJ:

2009 – „As long as we have each other, we will never run out of problems”
2010 – „The rain in Spain falls mainly on the plain” and „Deception”
2011 – „Extinction”
2012 – An image of Ouroboros
2013 – Sound of a Heartbeat
2014 – „We don’t see things as they are, we see them as we are.”

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: http://globalgamejam.org/2015/jam-sites?title=&country=PL