Najbardziej bolesna wystawa świata już niebawem w Krakowie

Volker Morawe i Tilman Reiff – artyści znani też jako //////////fur////  dążą do umożliwienia zmysłowego doświadczania sztuki, zmuszając przy tym do przekraczania granicy komfortu. Pierwsza na świecie wystawa indywidualna tego duetu zatytułowana „no pain no game“ prezentuje wybrane prace, które w najróżniejszy sposób zapraszają do wejścia w interakcję.

/////////fur//// są twórcami i krytykami sztuki, artystami tworzącymi maszyny i instalacje oraz projektantami gier. Postrzegani przez niektórych jako artystyczni sadyści, uważani są w związku z ich prowokacyjnym i niekonwencjonalnym sposobem traktowania relacji człowiek – urządzenie cyfrowe, za dadaistów swojego gatunku. Ich dzieła polaryzują, prowokują, zachwycają, ale także nagradzane są prestiżowymi międzynarodowymi wyróżnieniami, takimi jak: Japan Media Arts Award (2003), nagroda honorowa Ars Electronica (2002) oraz nagroda International Media Art Award Centrum Sztuki i Technologii Mediów (2003).

01_Facebox_Inside_1Jeden z projektów – Facebox

Prace duetu były prezentowane w renomowanych muzeach jak chociażby MOCA w Szanghaju, na targach sztuki Art Cologne w Kolonii, w Yerba Center for the Arts w San Francisco, nowojorskim MOMA i w wielu innych miejscach wystawowych na całym świecie.

Tegoroczna interakcyjna wystawa odbędzie się w krakowskim Bunkrze Sztuki, 4 września od godziny 18.00. W czasie jej trwania będzie można także spróbować potraw z niezwykłego bufetu przygotowanego przez Linę Mayer („Play with your Food”).