Najlepsze gry roku 2015 według użytkowników indieDB

Dziś portal indiedb.com ogłosił wyniki głosowania użytkowników na grę roku 2015. W najlepszej dziesiątce znalazły się same najlepsze tytuły, choć pewnie dla niektórych wyniki mogą być sporym zaskoczeniem. Poniżej przedstawiamy listę 10 najlepszych gier niezależnych według graczy i serdecznie z tego miejsca gratulujemy zwycięzcy!

Miejsce 10: Undertale

RPG, w którym gracz wciela się w dziewczynkę chcącą wydostać się z podziemnego świata potworów. Produkcja posiadała system pozwalający na uniknięcie walki i przekonanie przeciwnika do rozstrzygnięcia sporu bez przemocy.

Miejsce 9: ARK: Survival Evolved

Survivalowy multiplayer, łączący w sobie elementy craftingu oraz oswajania zwierząt, a dokładniej dinozaurów. Gracz budzi się nagi, zmarznięty i głodny w świecie pełnym groźnych gadów. Oprócz zagrożenia ze strony natury, za każdą skałą może czaić się inny gracz, zdolny do zabicia nas w celu rabunku surowców lub jedzenia.

Miejsce 8: Verdun

First Person Shooter nastawiony wyłącznie na tryb multiplayer, rozgrywający się w realiach I Wojny Światowej. Produkcja wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem immersji, osiągniętym dzięki zawartym w grze elementom realistycznym. Wśród nich znajdą się: arsenał broni, autentyczne mundury i mapy, stworzone na podstawie bitew, które miały w tamtym czasie miejsce we Francji oraz Belgii.

Miejsce 7: Prison Architect

Buduj i zarządzaj własnym więzieniem! Prison Architect to obecnie największy symulator więziennictwa na świecie. Gracz zaczyna rozgrywkę na pustej parceli, gdzie musi powoli rozwijać swój zakład karny. Wraz z upływem czasu zarządzanie placówką staje się coraz trudniejsze.

Miejsce 6: Soma

Niestety jedna z lepszych gier niezależnych w tym roku znalazła się dopiero na 6 miejscu. Trzy lata pracy nad SOMĄ zaowocowały w genialnym odbiorze produkcji. Masa eksploracji, równomiernie rozłożona akcja, wyczuwalne przez cały czas napięcie i przede wszystkim genialna fabuła – tak zapamiętaliśmy SOMĘ.

Miejsce 5: Rocket League

Tu kolejne zaskoczenie, bowiem produkcja ta zdobyła w innym konkursie tytuł Najlepszej Niezależnej Gry Roku 2015. Najwyraźniej gracze są innego zdania i stąd właśnie miejsce w połowie listy… Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Rocket League (w co bardzo wątpię), to po krótce powiem o co chodzi. Otóż jest to połączenie symulatora piłki nożnej oraz gier samochodowych. Lepiej nie da się tego ująć 🙂

Miejsce 4: Besiege

Besiege to gra, w której naszym zadaniem jest zbudowanie machiny wojennej, zdolnej do zniszczenia konkretnych budynków lub innych celi. Dziesiątki przeróżnych części pozwalają na dużą dowolność w przechodzeniu misji.

Miejsce 3: Black Mesa

To samodzielna modyfikacja gry wydanej w 1998 roku o tym samym tytule, będąca jej odświeżeniem. Dzięki możliwością silnika Source, twórcy mogli jeszcze lepiej oddać charakter klasyka.

Miejsce 2: Squad

Taktyczna strzelanka sieciowa, która kładzie nacisk na kooperację i współpracę. Oprócz tego produkcja cechuje się wysokim poziomem realizmu, dostosowanym tak, by wpasować się w lukę między Battlefieldem a ArmĄ.

Miejsce 1: Space Engineers

Tutaj spore zaskoczenie, bowiem kto spodziewałby się tej produkcji na tak wysokim miejscu? Space Engineers to sandbox, pozwalający na budowę statków kosmicznych, baz kosmicznych i czego jeszcze dusza zapragnie. Oprócz tego, gracze mogą eksplorować ogromne tereny przestrzeni kosmicznej oraz od niedawna, zwiedzać planety.