Najlepsze gry roku 2015 według użytkowników indieDB

Dziś portal indiedb.com ogłosił wyniki głosowania użytkowników na grę roku 2015. W najlepszej dziesiątce znalazły się same najlepsze tytuły, choć pewnie dla niektórych wyniki mogą być sporym zaskoczeniem. Poniżej przedstawiamy listę 10 najlepszych gier niezależnych według graczy i serdecznie z tego miejsca gratulujemy zwycięzcy!

Miejsce 10: Undertale

RPG, w którym gracz wciela się w dziewczynkę chcącą wydostać się z podziemnego świata potworów. Produkcja posiadała system pozwalający na uniknięcie walki i przekonanie przeciwnika do rozstrzygnięcia sporu bez przemocy.

Miejsce 9: ARK: Survival Evolved

Survivalowy multiplayer, łączący w sobie elementy craftingu oraz oswajania zwierząt, a dokładniej dinozaurów. Gracz budzi się nagi, zmarznięty i głodny w świecie pełnym groźnych gadów. Oprócz zagrożenia ze strony natury, za każdą skałą może czaić się inny gracz, zdolny do zabicia nas w celu rabunku surowców lub jedzenia.

Miejsce 8: Verdun

First Person Shooter nastawiony wyłącznie na tryb multiplayer, rozgrywający się w realiach I Wojny Światowej. Produkcja wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem immersji, osiągniętym dzięki zawartym w grze elementom realistycznym. Wśród nich znajdą się: arsenał broni, autentyczne mundury i mapy, stworzone na podstawie bitew, które miały w tamtym czasie miejsce we Francji oraz Belgii.

Miejsce 7: Prison Architect

Buduj i zarządzaj własnym więzieniem! Prison Architect to obecnie największy symulator więziennictwa na świecie. Gracz zaczyna rozgrywkę na pustej parceli, gdzie musi powoli rozwijać swój zakład karny. Wraz z upływem czasu zarządzanie placówką staje się coraz trudniejsze.

Miejsce 6: Soma

Niestety jedna z lepszych gier niezależnych w tym roku znalazła się dopiero na 6 miejscu. Trzy lata pracy nad SOMĄ zaowocowały w genialnym odbiorze produkcji. Masa eksploracji, równomiernie rozłożona akcja, wyczuwalne przez cały czas napięcie i przede wszystkim genialna fabuła – tak zapamiętaliśmy SOMĘ.

Miejsce 5: Rocket League

Tu kolejne zaskoczenie, bowiem produkcja ta zdobyła w innym konkursie tytuł Najlepszej Niezależnej Gry Roku 2015. Najwyraźniej gracze są innego zdania i stąd właśnie miejsce w połowie listy… Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Rocket League (w co bardzo wątpię), to po krótce powiem o co chodzi. Otóż jest to połączenie symulatora piłki nożnej oraz gier samochodowych. Lepiej nie da się tego ująć 🙂

Miejsce 4: Besiege

Besiege to gra, w której naszym zadaniem jest zbudowanie machiny wojennej, zdolnej do zniszczenia konkretnych budynków lub innych celi. Dziesiątki przeróżnych części pozwalają na dużą dowolność w przechodzeniu misji.

Miejsce 3: Black Mesa

To samodzielna modyfikacja gry wydanej w 1998 roku o tym samym tytule, będąca jej odświeżeniem. Dzięki możliwością silnika Source, twórcy mogli jeszcze lepiej oddać charakter klasyka.

Miejsce 2: Squad

Taktyczna strzelanka sieciowa, która kładzie nacisk na kooperację i współpracę. Oprócz tego produkcja cechuje się wysokim poziomem realizmu, dostosowanym tak, by wpasować się w lukę między Battlefieldem a ArmĄ.

Miejsce 1: Space Engineers

Tutaj spore zaskoczenie, bowiem kto spodziewałby się tej produkcji na tak wysokim miejscu? Space Engineers to sandbox, pozwalający na budowę statków kosmicznych, baz kosmicznych i czego jeszcze dusza zapragnie. Oprócz tego, gracze mogą eksplorować ogromne tereny przestrzeni kosmicznej oraz od niedawna, zwiedzać planety.

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3