Narodziny Digital Dragons!

Europejski Festiwal Gier Digital Dragons nadchodzi wielkimi krokami. Największa impreza biznesowa w Polsce musi też mieć najlepsze nagrody. Dzisiejszego dnia chcemy przedstawić Wam statuetkę tegorocznej nagrody Digital Dragons.

Statuetki Digital Dragons 2013 są autorstwa Aleksandra Janickiego, artysty będącego także autorem logotypu Europejskiego Festiwalu Gier. Tegoroczna nagroda to prawdziwe dzieło sztuki. Wykonana z brązu, w tradycyjnej technologii „na wosk tracony”, patynowana, nawiązuje do kolorystyki, kształtu, a także idei logo DD zarazem czerpiąc z symboliki zakorzenionej w wielu kulturach świata.

IMG_5915

Aleksander Janicki – absolwent ASP w Krakowie. Twórca instalacji i rzeźb multimedialnych i wideo. Grafik, projektant, scenograf, twórca licznych akcji artystycznych i działań parateatralnych w tym mappingu. Twórca formacji HiQ łączącej performance z elementami projekcji wideo z improwizacją intuitywną w muzyce. Współtwórca polskiego pawilonu na Expo 2005 w Japonii. Jego prace były pokazywane w ramach wielu wystaw i festiwali w kraju i za granicą. Janicki jest także autorem logo Krakowskiego Parku Technologicznego.

Nagrody /wybór/: Nagroda SARP za najlepszy projekt roku 2005, Ogólnopolska Nagroda SARP / 2006, Nagroda Ministra Infrastruktury I Stopnia /2006, Contractworld Award, Hanower / 2007, Best Practice Special Award for Interactive Digital Signage in the Open Space Art. & Architecture 2011.

Statuetka prezentuje się wyśmienicie – z wielką przyjemnością zobaczę jak wygląda na żywo. Podobnie jak w przypadku Pyrkonu przygotujemy specjalną relację z imprezy Digital Dragons.