Nie tylko Fifą człowiek żyje

Na Steamie ruszył wczesny dostęp do Kopanito All-Stars Soccer. Idealny tytuł nie tylko dla fanów kopania, ale i przede wszystkim dobrej zabawy w oldschoolowym stylu.

Kopanito to gra 2D, w której jak to na piłkę nożna przystało rozgrywać będziemy mecze pomiędzy dwoma drużynami. Jednak nie dajcie się zmylić, to nie jest zwykła futbolówka, ale dosyć zwariowana wariacja na jej temat. Obok standardowych rzutów rożnych, autowych, wślizgów czy podań, dostaniemy możliwość strzelania w slow-motion, używania specjalnych ruchów czy też teleportacji(!).

Na boisku w jednej drużynie będzie przebywało 6 graczy (5 z pola + bramkarz). Do dyspozycji dostaniemy 113 drużyn narodowych (przeszło 600 piłkarzy), których mecze będzie mogli rozegrać na 7 różnych kartonowych stadionach, w 16 turniejach i ligach. Oczywiście nie zabraknie opcji gry kanapowej (co osobiście sobie bardzo cenię jak już wiecie) aż do pięciu graczy (klawiatura + 4 pady). Jak by było mało, do tego wszystkiego twórcy planują dodać kreator, w którym stworzymy nie tylko własnych zawodników, ale i stadiony czy nawet piłki. Powiem tak, miód wylewa się z ekranu.

Early-access jest dostępny od dziś na steamie. Warto sprawdzić, tym bardziej jeśli cenicie sobie arcadowy styl rozgrywki, który daje masę frajdy z grania. Poniżej filmik przedstawiający tytuł w ruchu i link do steam’a.

LINK: http://store.steampowered.com/app/399820/

Browar

Autor: Browar

Gracz od samego początku swej egzystencji. Całe życie jednak imający się zajęć z grami nie związanymi, aż do momentu, w którym powiedział "dość" po zadaniu sobie ważnego pytania (zajebiście ważnego): co w życiu kochasz robić najbardziej? Odpowiedź była prosta i tak dobę dzieli na granie, pisanie o grach, czytanie o grach, żonę i małego pieska.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3