Nie tylko Fifą człowiek żyje

Na Steamie ruszył wczesny dostęp do Kopanito All-Stars Soccer. Idealny tytuł nie tylko dla fanów kopania, ale i przede wszystkim dobrej zabawy w oldschoolowym stylu.

Kopanito to gra 2D, w której jak to na piłkę nożna przystało rozgrywać będziemy mecze pomiędzy dwoma drużynami. Jednak nie dajcie się zmylić, to nie jest zwykła futbolówka, ale dosyć zwariowana wariacja na jej temat. Obok standardowych rzutów rożnych, autowych, wślizgów czy podań, dostaniemy możliwość strzelania w slow-motion, używania specjalnych ruchów czy też teleportacji(!).

Na boisku w jednej drużynie będzie przebywało 6 graczy (5 z pola + bramkarz). Do dyspozycji dostaniemy 113 drużyn narodowych (przeszło 600 piłkarzy), których mecze będzie mogli rozegrać na 7 różnych kartonowych stadionach, w 16 turniejach i ligach. Oczywiście nie zabraknie opcji gry kanapowej (co osobiście sobie bardzo cenię jak już wiecie) aż do pięciu graczy (klawiatura + 4 pady). Jak by było mało, do tego wszystkiego twórcy planują dodać kreator, w którym stworzymy nie tylko własnych zawodników, ale i stadiony czy nawet piłki. Powiem tak, miód wylewa się z ekranu.

Early-access jest dostępny od dziś na steamie. Warto sprawdzić, tym bardziej jeśli cenicie sobie arcadowy styl rozgrywki, który daje masę frajdy z grania. Poniżej filmik przedstawiający tytuł w ruchu i link do steam’a.

LINK: http://store.steampowered.com/app/399820/